13/08/21

Maserati Grecale: odliczanie rozpoczęte

Nazwa nowego modelu została uwieczniona na grocie trimaran Maserati Multi 70.

 

Modena, 5 sierpnia 2021 – Maserati Grecale wyrusza w rejs Maserati Multi 70: Maserati ujawnił nazwę nowego SUV-a i rozpoczęło się odliczanie do jego debiutu na scenie światowej.

Na koniec tego roku wraz z odsłonięciem nowego samochodu reflektory ponownie zwrócą się ku Maserati.

 

Po postawieniu nowego grota i pojawieniu się nazwy Grecale, Giovanni Soldini i jego załoga stali się ambasadorami kolejnej innowacji nowej ery Maserati.

Tak jak wiatr porusza żaglami i prowadzi trimaran do zwycięstwa, tak samo wiatr wprowadza nowy model do gamy flagowców Maserati.

 

Nazywanie samochodów na cześć najsłynniejszych wiatrów na świecie jest już tradycją Maserati. Począwszy od 1963 roku, wraz z legendarnym Mistralem, marka zastosowała tę praktykę z Ghibli, Bora, Merak i Khamsin. W 2016 roku pierwszy SUV marki otrzymał nazwę Levante. Teraz przyszła kolej na Grecale – silny północno-wschodni wiatr znad Morza Śródziemnego.

 

Innowacje technologiczne, bezkompromisowe osiągi, chęć konkurowania i wygrywania, to właśnie łączy Grecale i Maserati Multi 70 – „łódź laboratoryjną”, do budowy której inżynierowie z Laboratorium Innowacji w Modenie użyli swojej eksperckiej wiedzy z zakresu aerodynamiki i osiągów. Odzwierciedlone są tu te same wartości, którymi na co dzień kieruje się rodzina Maserati, opracowując wszystkie nowe modele marki.

 

W najbliższych miesiącach Maserati Multi 70 będzie zaangażowany w różne sportowe wydarzenia dzięki specjalnemu grotowi dedykowanemu Grecale.