Całkowicie włoski. Od początku do końca.

GranTurismo uosabia nieodparty urok prawdziwego włoskiego
stylu oraz ekscytujący rajdowy charakter.
GT-MC-side-new_MY18

Prawdziwy Grand Tourer

Modele GranTurismo Sport i GranTurismo MC otwierają cały świat nowych możliwości. Piękno w zasięgu ręki.

GranTurismo18-zoom-front

Ekstremalne wrażenia

Przyciągający uwagę, całkowicie przeprojektowany przód zdominowany jest przez nową maskownicę, ozdobioną chromowanym Trójzębem Maserati. Czerwone detale na emblemacie świadczą o tym, że mamy do czynienia z najpotężniejszym modelem Maserati.
Wersja Sport posiada nowe, elegancko wykończone reflektory Bi-Xenonowe z systemem Adaptive Light Control.

GranTurismo18-saetta-logo

100 lat tradycji

Profil boczny jest inspirowany legendarnym modelem Tipo 60/62 Maserati ‚Birdcage’. Na uwagę zasługują charakterystyczne trzy otwory wentylacyjne i trójkątne słupki, na których znajduje się logo Saetta.

GranTurismo18-exterior-side

Piękny i wyrafinowany

Najbardziej uderzającą cechą zewnętrzną GranTurismo MC jest opcjonalna, lekka maska z włókna węglowego, z agresywnie wyglądającym wlotem powietrza i dwoma dużymi otworami wentylacyjnymi, wzorowanymi na modelach MC Trofeo.

GranTurismo18-exterior-front

Komfort i całkowita kontrola

Spojlery: przedni i boczne, a także specjalne szczeliny w przeprojektowanym zderzaku przednim mają za zadanie maksymalizować siłę docisku przy dużych prędkościach i chłodzić hamulce.

GranTurismo

 

Specjalnie dla Ciebie

Nowe wersje malowania rozszerzają możliwościpersonalizacji samochodu.
Trójwarstwowe Blu Assoluto, Rosso Italiano, Rosso Magma i Blu Inchiostro są dostępne zarówno dla GrandTurismo Sport jak i wersji MC. Sport GrandTurismo jest również dostępny w Grigio Pietra.

 

GranTurismo18-interior-view

Jeszcze doskonalsze wnętrze

Kabina GranTurismo MC to innowacyjna mieszanka komfortu i najnowocześniejszej technologii. Przednie siedzenia sportowe mają opcjonalne wstawki z włókna węglowego. Całości dopełnia luksusowa skóra Poltrona Frau ™ i Alcantara.

GranTurismo18-dashboard

Idealne połączenie

Wnętrze kabiny idealnie komponuje się z dynamiką sylwetki, gwarantując jednocześnie elegancję, luksus i niesamowity potencjał. Miękkie wykończenie z Alcantary zachęca kierowcę, aby w pełni wykorzystał moc  4,7-litrowego silnika V8.
Modele GranTurismo firmy Maserati posiadają zaprojektowane na nowo elementy deski rozdzielczej oraz zegar, pokrycia ze skóry Poltrona Frau™ i wykończenia Dark Chrome lub Eco Chrome na elementach kabiny.

GranTurismo18-interior-seats

Doskonała wygoda

System Easy Entry ułatwia dostęp do tylnych siedzeń: obydwa przednie siedzenia przesuwają się do przodu i do tyłu elektrycznie, gwarantując dużo miejsca zarówno podczas wchodzenia jak i wychodzenia z pojazdu. Dwa niezależne profilowane tylne siedzenia, wraz z dopasowanym zagłówkiem i podpórką na nogi, centralnym podłokietnikiem, dwoma uchwytami na kubki oraz wentylacją zapewniają doskonałą wygodę.

W bezpiecznych rękach

System MSP (Maserati Stability Program) bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa. Opracowany w najbardziej ekstremalnych warunkach testowych ten przełomowy system wykorzystuje wiele czujników do ciągłego monitorowania stanu jazdy, kontrolując jednocześnie wiele systemów bezpieczeństwa i wydajności, aby zachować doskonałą przyczepność i panowanie nad torem jazdy.

GranTurismo18-safety

Silnik

Na Twoje rozkazy

Kompaktowy i lekki silnik V8 o pojemności 4.7 litra znajduje się we wszystkich modelach GranTurismo. Dostarcza 460 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 520Nm i osiąga imponujące 7.500 obrotów na minutę.
No i oczywiście ten niepowtarzalny, legendarny dźwięk, który świadczy o tym, że mamy do czynienia z prawdziwym włoskim V8.

GranTurismo18-engine