Żyj życiem GranTurismo. To podróż zarówno fizyczna, jak i emocjonalna, która prowadzi zmysły na niezbadane terytoria, gdzie jedynym drogowskazem jest ciekawość. To więcej niż samochód, to styl życia.

WPROWADZENIE

Korzenie mocno osadzone w przyszłości
Nowe GranTurismo charakteryzują radykalne innowacje,
ale zasada stojąca za tą ewolucją pozostaje niezmienna
od pierwszego dnia. Bo ikony nie rodzą się z dnia na dzień.

DESIGN

Kwintesencja niemal nieosiągalnej równowagi między
mocą i luksusem, emocjami i relaksem, przyszłością
i tradycją, innowacjami prosto z torów wyścigowych
i niespotykanymi osiągami na drodze. Krótko mówiąc,
tutaj znajdziesz wszystko. Niech rozpocznie się era GT.

ELEGANCKI WYRAZ MOCY

Majestatyczna sylwetka Maserati GranTurismo jest
muskularna, a jednocześnie aerodynamiczna,
imponująca i zarazem wyrafinowana, emanująca
zarówno rozszalałą mocą, jak i wyrafinowanym
pięknem.

granturismo-right

Inni po prostu
podróżują.

1

GT na pierwszy rzut oka

GranTurismo można jednoznacznie ocenić już po samym wyglądzie: jego zdecydowane, acz płynne kontury są zapowiedzią kuszącego wnętrza i drzemiącej w nim mocy.

2

Osobowość z zamysłem

Osłoną chłodnicy zawładnął srebrzysty trójząb, stanowiąc mocne otwarcie. Nowe, pionowe reflektory full LED podkreślają śmiały charakter samochodu.

3

Na włoskich warunkach

„Cofango” (połączenie włoskich słów „pokrywa komory silnika” i „błotnik”) ma ponad 3 m2 powierzchni, dzięki czemu bryła GranTurismo wygląda na jeszcze bardziej wyrzeźbioną. Ogólnie doskonały.

4

Bez cienia wątpliwości… Maserati

Trzy boczne otwory wentylacyjne to cecha charakterystyczna Maserati. W GranTurismo Folgore są one podświetlone, dając zapowiedź nowej energii kolejnej generacji marki spod znaku trójzębu.

5

Klasyczny twist

Dzięki nowym lampom tylnym GranTurismo zachowuje swój charakterystyczny wygląd nawet z tyłu: to połączenie kultowego kształtu bumerangu i harpuna, z wykorzystaniem technologii full LED.

6

Ekskluzywność na drodze

Nowe GranTurismo to ponadczasowe arcydzieło na kołach. Pozbawione ostentacji, czyste i ponadczasowe, jest otwartym zaproszeniem do odkrywania mniej uczęszczanych dróg. Najważniejsza jest równowaga.

Innowacja

Włoska tradycja rzemieślnicza nawiązuje dialog z najnowocześniejszą technologią,  tworząc czyste, przemyślane otoczenie z niezrównaną dbałością o szczegóły.

11

Osiągi

Szybkie, piękne, wyrafinowane, innowacyjne — nowe GranTurismo z pewnością wyniesie doznania na nowe, elektryzujące wyżyny.  W nowym GranTurismo po raz kolejny przeniesiono innowacje z torów wyścigowych do „zwykłego” samochodu, zapewniając mu niespotykane osiągi.

⚡ Folgore

Pierwsze w historii w pełni elektryczne Maserati
Technologia formuły E wyrusza na drogi w naszym nowym, w 100% elektrycznym układzie napędowym. Oparty na 800-woltowej technologii z trzema silnikami z magnesami trwałymi o mocy 300 kW system Folgore wykorzystuje wiodące rozwiązania, dzięki którym model ten szczyci się osiągami niczym w pojazdach wyścigowych.

Elektryzujące liczby
Akumulator ma nominalną pojemność 92,5 kWh i może oddawać energię z mocą 560 kW, tak aby w sposób ciągły przekazywać do kół około 760 koni mechanicznych. Specyficzna konfiguracja pakietu akumulatorów pozwoliła na osadzenie samochodu nieco niżej niż inne pojazdy elektryczne, zwiększając tym samym jego przyspieszenie i prędkość.

♆ Nettuno

Stworzony z myślą o wyścigach i dalekich podróżach
Dostępny w GranTurismo silnik V6 3000 cm3 z podwójnym turbodoładowaniem wykorzystuje opatentowaną technologię spalania w komorze wstępnej, z podwójnymi świecami zapłonowymi, stworzoną, by wygrywać wyścigi, a teraz zastosowaną w celu uzyskiwania niezwykłych osiągów przy niższym zużyciu paliwa i to na każdej drodze.

Moc zaprojektowana przez Modena
Rewolucyjny silnik V6 Nettuno, który zadebiutował w supersamochodzie MC20, jest dostępny w dwóch wersjach: w modelu Modena w wersji 490 KM, a w modelu Trofeo w doładowanej wersji 550 KM, w połączeniu z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów AWD.

⚡ Folgore

Moc maksymalna: 761 HP
Prędkość maksymalna: 325 km/h
Przyspieszenie: 2,7 sec
Napęd: AWD
Maks. moment obrotowy: 1350 Nm

♆ Trofeo

Moc maksymalna: 550 HP
Prędkość maksymalna: 320 km/h
Przyspieszenie: 3,5 sec
Ilość i układ cylindrów: V6
Napęd: AWD
Maks. moment obrotowy: 660 Nm

♆ Modena

Moc maksymalna: 490 HP
Prędkość maksymalna: 302 km/h
Przyspieszenie: 3,9 sec
Ilość i układ cylindrów:  V6
Napęd: AWD
Maks. moment obrotowy: 600 Nm
a

100% czystej włoskiej pasji

Ekskluzywne materiały, przemyślany design, urzekające faktury, cyfrowe ekrany, rzemieślniczo dopracowany dźwięk, starannie dobrane oświetlenie: wnętrze GranTurismo to nowoczesna interpretacja włoskiej architektury i rzemiosła.

b

Doskonała równowaga między rzemiosłem i technologią

Szeroki wybór szlachetnych faktur, takich jak naturalna skóra czy drewno o otwartych porach, oraz takich materiałów technicznych jak Alcantara, włókno węglowe czy nowe, regenerowane włókna ECONYL®, pozwalają stworzyć wnętrze, które odzwierciedla sportowe zacięcie GranTurismo z awangardową harmonią.

c

Luksus na przyszłość

W 100% elektryczna dusza Folgore objawia się w postaci prestiżowych materiałów o oryginalnych zastosowaniach, takich jak regenerowane włókno nylonowe ECONYL®. To potencjalnie w nieskończoność poddawany obróbce laserowej materiał, na którym powstaje dynamiczny, kipiący luksusem wzór.

d

Rzemieślniczo dopracowany dźwięk

Najprawdziwszy dźwięk, wciągająca symfonia. Sonus faber to synonim włoskiego rzemiosła podążającego w stronę przyszłości. Zaprojektowana specjalnie z myślą o GranTurismo technologia subwooferów tej firmy została opracowana z zastosowaniem naturalnych materiałów, by wywołać te same emocje, jakie wywołuje muzyka na żywo.

e

Cyfrowe centrum dowodzenia

Wyświetlacze cyfrowe o powierzchni ponad 33 cali pozwalają mieć wszystko, co potrzebne i tam, gdzie to potrzebne. Wygodnie rozmieszczone ekrany, konsola bez dźwigni zmiany biegów i tak wyjątkowe rozwiązania, jak zintegrowane z kamerą lusterko wsteczne, tworzą niesamowity kokpit, pełen żywych kolorów i nieskazitelnych faktur. Minimalistyczna technologia zapewniająca maksymalny luksus.

c

To Ty tu rządzisz

Dotyk, głos lub szybki gest: zarządzaj swoim GT za pośrednictwem centralnych wyświetlaczy o przekątnej 12,3 cala i 8,8 cala oraz cyfrowego zegara. Prosto, szybko i intuicyjnie.

g

Wyścigowa perspektywa

Gotowy na rozgrzewkę: cyfrowa deska rozdzielcza o przekątnej 12,2 cala zapewnia kierowcy widoczność, jakiej oczekuje się od futurystycznego kokpitu. Dzięki czterem różnym układom do wyboru i wielu przydatnym widżetom każda konfiguracja zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia. Aby informacje pojawiały się na wysokości wzroku, dostępny jest również opcjonalny wyświetlacz przezierny.

h

Partner w podróży

Szybki, responsywny i oczywiście inteligentny. System multimedialny Maserati Intelligent Assistant (MIA) jest oparty na systemie operacyjnym Android Auto, więc można go dostosować do potrzeb wielu użytkowników, obsługiwać za pomocą poleceń głosowych, w pełni zintegrować ze smartfonem (Apple Car Play, Android Auto) i dysponować zawsze aktualną wersją za sprawą aktualizacji w trybie OTA.

i

Zawsze „online”

Nawet wtedy, gdy wyruszysz w długą drogę, nie musisz rezygnować ze swoich innych pasji. Wrażenia z jazdy nowym GranTurismo wzbogacają usługi online Maserati w zakresie bezpieczeństwa, nawigacji, rozrywki i komfortu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!

WIESŁAW LITEWSKI
Dyrektor Sprzedaży
+48 603 839 949
w.litewski@maserati.pl
PIOTR CHAŁAN
Doradca Klienta ds. Sprzedaży
+48 607 482 345
p.chalan@maserati.pl
SEBASTIAN DOMINIK IWACYK
Doradca Klienta ds. Sprzedaży
+48 607 109 229
s.iwacyk@maserati.pl