Zaprojektowany, by pobudzać zmysły w każdym detalu, MC20 Cielo zapewnia niezrównane doznania.

Dzięki bezkonkurencyjnym osiągom pozwala cieszyć się możliwościami dwóch światów: lepszą widocznością przy wsuniętym dachu oraz radością z takiego samego przyśpieszenia, mocy i dynamiki jazdy, jaką oferuje jego brat bliźniak – MC20 Coupé – gdy dach jest zamknięty.

SILNIK NETTUNO PULSUJĄCE SERCE MC20

Opatentowana technologia z F1 w potężnym silniku V6
o pojemności 3,0 l i mocy 630 KM.

Zwykle, gdy kompromisom poddane zostają sztywność konstrukcji i waga, to samo dotyczy właściwości manewrowych oraz całkowitych osiągów. Dzięki rygorystycznej dbałości o detale w MC20 Cielo nie ma mowy o żadnych kompromisach. Zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym dachu, nie ma żadnych ustępstw powodujących obniżanie osiągów, dzięki temu oferuje on oszałamiające i ekscytujące wrażenia z jazdy. Dążenie do aerodynamicznej perfekcji zaowocowało w pełni zintegrowanym rozszerzeniem całego wzornictwa. Rezultatem są osiągi na miarę supersamochodu, które pozwalają rozpędzić MC20 Cielo do 100 km/h w niecałe 3 sekundy oraz komfortowo rozwinąć prędkość do ponad 320 km/h.
01-desktop
02-desktop
cielo

NIEPOKORNA DUSZA pod POWIERZCHNIĄ MASKI

Spektakularny efekt nie kończy się, gdy MC20 Cielo pozostaje w bezruchu.
To spyder w najczystszej postaci, dlatego jego drzwi podczas otwierania
przesuwają się do góry i na zewnątrz w kierunku nieba. Bez kompromisów
w zakresie wagi i osiągów, każde jego przybycie na miejsce to wydarzenie.

mccielo
Kolejny triumf włoskiego kunsztu motoryzacyjnego. Zaawansowane technicznie ultralekkie nadwozie wykonano z włókna węglowego w technologii monocoque. Wyróżnia się znakomitą wytrzymałością na zginanie i skręcanie, dlatego MC20 jest szybsze, bezpieczniejsze i zachwycająco dynamiczne.
 

W zaledwie 12 sekund z gracją wsuwa się w tylną obudowę i może być obsługiwany przy prędkości jazdy do 50 km/h.

TECHNOLOGIA INŻYNIERIA W SŁUŻBIE PERFEKCJI

Każdy najdrobniejszy detal MC20 powstał z myślą o niespotykanych dotąd wrażeniach z jazdy.

01-desktop
02-desktop
08-desktop

4 INDYWIDUALNE TRYBY JAZDY

GT – Na otwartej drodze dynamika trybu GT to idealna mieszanka komfortu i osiągów.

Tryb jazdy GT: przemyślane połączenie osiągów i komfortu jazdy. W MC20 drzemie dusza wszystkich dotychczasowych Maserati GT. Jest to domyślny tryb jazdy zapewniający płynną zmianę biegów i miękką pracę zawieszenia, dzięki czemu zawsze masz łatwy dostęp do ogromnej mocy tego supersportowego Maserati. Doskonale sprawdza się podczas jazdy na co dzień i zapewnia niebywały komfort.

SPORT – Takie auto najlepiej czuje się na linii startowej na torze.

Tryb jazdy Sport: doznania godne toru wyścigowego. Sukces na torze to wypadkowa idealnego zestawienia mocy i przyczepności. Tryb Sport usztywnia zawieszenie i zapewnia szybką, bardzo bezpośrednią zmianę biegów, dzięki czemu poczujesz się jak rajdowiec na torze. – Na otwartej drodze dynamika trybu GT to idealna mieszanka komfortu i osiągów.

CORSA – przyspieszenie, emocje, brzmienie – no i ten uśmiech na Twojej twarzy.

Tryb jazdy Corsa: odkryj w sobie duszę rajdowca. Najbardziej ekstremalne doznania za kierownicą MC20. Natychmiastowy dostęp do maksymalnej mocy, błyskawiczna zmiana biegów, zawsze otwarte zawory wylotowe i minimalna kontrola trakcji. W trybie Corsa możesz też uruchomić funkcję elektronicznego wspomagania startu Launch Control, aby poczuć niesamowite przyspieszenie MC20 ze stojącego startu.

WET – Jazda jak w pełnym słońcu.

Tryb jazdy Wet: zapomnij o nerwowej jeździe. Gdy z nieba leje się deszcz lub droga jest wilgotna i śliska, tryb Wet pomoże utrzymać MC20 w ryzach, zwłaszcza podczas przyspieszania i w zakrętach. W tym celu system ogranicza doładowanie silnika i aktywuje wszystkie dynamiczne układy wspomagania kierowcy.

W PEŁNI CYFROWE WNĘTRZE

MC20 to supersamochód następnej generacji, dlatego jest wyposażony w deskę rozdzielczą TFT o średnicy 10,25″ oraz dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 10,25″.

04-desktop
05-desktop
07-desktop

NIEBO nie jest już ograniczeniem

Czyste, płynne linie dominują nad ogólną wizją projektu MC20 Cielo, zaś z estetycznego punktu widzenia – zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym oknie dachowym – nie uległ on żadnym ograniczeniom, wręcz został ulepszony. Zastosowanie obliczeniowej dynamiki płynów oraz technologii tunelu aerodynamicznego pomogło nakreślić zdecydowaną sylwetkę i uwolnić czystą sportową duszę MC20 Cielo. Dzięki jedynej w swoim rodzaju szybie PDLC, nad którą niebo rozciąga się nawet wtedy, gdy okno dachowe jest zamknięte, możesz błyskawicznie przełączyć się z trybu matowego do trybu przejrzystego za pomocą przycisku Cielo.
interior2
interior

ZAAWANSOWANA AERODYNAMIKA

Dynamiczny i przyklejony do drogi. Aerodynamikę MC20 opracowaliśmy przy użyciu najbardziej
zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz poprzez obsesyjne podejście do
każdego szczegółu, nawet podwozia.

SYMBIOZA INŻYNIERII I STYLISTYKI

Idealne zestawienie technologii w służbie osiągów i wzornictwa w służbie znakomitego stylu.
Prawdziwy majstersztyk. Od charakterystycznego przedniego spojlera po agresywny
tylny dyfuzor – każdy element nadwozia powstał z myślą o aerodynamice.

mccielo3
mccielo2

KARTA SPECYFIKACJI

BRAWUROWY NA KAŻDYM KROKU

specc