Siła natury

Levante swoją nazwę otrzymał w spadku po śródziemnomorskim wietrze, który znany jest z tego, że w mgnieniu oka może zmienić się z lekkiego powiewu w gwałtowny wicher. SUV od Maserati ma podobną naturę, z tą różnicą, że nad mocą Maserati łatwo jest zapanować.

Levante-side-18

Język projektowy Maserati

Chromowana krata maskownicy, zdobiąca przód samochodu, jest jeszcze bardziej imponująca niż kiedykolwiek przedtem. Jednocześnie udało się zachować ponadczasowy styl Maserati. To, co zwraca uwagę to znajdujący się z przodu emblemat Trójzęba – symbolu mocy i niezłomności, oraz drapieżnie zwężające się dwuczęściowe reflektory. Kierując wzrok dalej, ku muskularnej masce i nadkolom, nie sposób nie zauważyć charakterystycznych dla tej marki potrójnych otworów wentylacyjnych. Logo Saetta w tylnej części nadwozia jest kolejnym, niepowtarzalnym znakiem identyfikacyjnym Maserati.

Maserati-Levante-GranSport-exterior-view

Mistrzowskie rzemiosło

Elegancki włoski styl, starannie wykonane wykończenia i unikalna, rajdowa energia, która zachęca do długich podróży.
W środku samochodu jest tyle przestrzeni, że będziesz zaskoczony!

Maserati-GranLusso-18-Zegna

Siedzenia, przednie i tylne, są ręcznie szyte i wykończone skórą najwyższej jakości.
Maserati współpracuje z Ermenegildo Zegna, jedną z wiodących na świecie marek luksusowej odzieży męskiej i producentem najlepszych tkanin. Najwyższej jakości skóra łączy się z jedwabnymi wstawkami zarówno na fotelach jak i panelach drzwi, podsufitce i osłonach przeciwsłonecznych. Przeszycia materiałów mają charakterystyczny wzór w jodełkę.

Maserati-MY19-Levante-GranSport-Studio-182070M

Wszystkie przełączniki i kontrolki obsługiwane są w intuicyjny sposób. Prędkościomierz i obrotomierz, znajdujące się w pokrytej skórą desce rozdzielczej, są wystarczająco duże i czytelne, a do tego podświetlane od spodu tak, by kierowca zawsze widział ich wskazania, niezależnie od pory dnia. Nie zabrakło także dużego, 7-calowego wyświetlacza TFT, na którym prezentowane są najważniejsze dane dotyczące jazdy.

Cechy szczególne i technologia

Maserati-Levante-riding-on-air

Jazda w powietrzu

Maserati Levante zapewnia zarówno nieporównywalny komfort jazdy i luksus jak i niewyobrażalną moc i pełną kontrolę nad trakcją. Samochód oferuje też najbardziej wyrafinowaną na świecie technologię pneumatycznego zawieszenia.
Wraz z zaawansowaną technologią napędu na cztery koła, w Levante na nowo odkryjesz aktywny system zawieszenia pneumatycznego, który podnosi lub opuszcza pojazd w zależności od potrzeb lub preferencji. Dzięki sześciu predefiniowanym ustawieniom kierowca może wybrać dowolną wysokość nadwozia, odpowiednią zarówno dla asfaltowej drogi jak i offroadowego terenu.

aMaserati-Levante-18-driving

Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu

Levante to jedyny SUV w swojej klasie, wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) na tylnej osi. Dostępny już w standardzie, gwarantuje najlepszą przyczepność we wszystkich sytuacjach.

Maserati-MY19-Levante-GranLusso-Studio-181790M_infocrop

Intuicyjne zarządzanie, realistyczny asystent i system adaptacyjnej rozrywki

Ekran dotykowy o przekątnej 8,4 cala jest jednym z głównych elementów multimedialnego systemu zarządzania pojazdem (MTC+). Zaprojektowany został po to, aby maksymalnie wspierać kierowcę podczas jazdy. Z MTC+ można korzystać na trzy sposóby: poprzez ekran dotykowy, pokrętło na konsoli środkowej lub poprzez komendy głosowe. System wspiera także technologie Apple CarPlay® i Android Auto®. Dodatkowo użytkownicy iPhona i technologii Apple’s SIRI®  mogą w pełni korzystać z asystenta głosowego.

Maserati-Levante-18-bowers-wilkins

Wyrafinowany dźwięk

Harman Kardon Premium Sound system: 12-kanałowy, 900-watowy wzmacniacz daje bogaty i pełny dźwięk, niezależnie od źródła dźwięku: radia, odtwarzacza MP3, iPhona itp. 14 głośników pieczołowicie rozmieszczonych w kabinie zapewnia doskonały dźwięk dla wszystkich pasażerów.

Bowers & Wilkins Surround Sound system: 17 głośników, w tym średnio- i niskotonowe wykonane z Kevlaru, rozmieszczonych zostało w całej kabinie tak, aby zapewnić najlepszy dźwięk wszystkim podróżującym.

Bezpieczeństwo

Kompleksowa ochrona

Maserati Stability Program (MSP) wykorzystuje wiele czujników, aby bezustannie monitorować to, co się dzieje z pojazdem. Wbudowane systemy bezpieczeństwa pozwalają zachować kontrolę nad pojazdem i przyczepność, niezależnie od warunków drogowych. Przykładowo – gdy system wykryje poślizg, selektywnie redukuje moment obrotowy silnika i uaktywnia hamulce w celu przywrócenia prawidłowego toru jazdy – i to wszystko w zaledwie kilka milisekund.
System MSP działa w harmonii z takimi funkcjami jak Anti Slip Regulation (ASR), które redukuje obrót koła i poprawia trakcję, kontrolą momentu obrotowego silnika (MSR), systemami ABS, EBD i wspomaganiem hamowania BAS.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=i5QV97Y6sbk[/embedyt]

 

Highway Assist System (HAS)

Łączy zalety Adaptive Cruise Control z funkcją Lane Keeping Assist, aby ułatwić podróżowanie na autostradach. Używając informacji uzyskanych z cyfrowego aparatu zamontowanego za lusterkiem wstecznym i systemu radarowego w kracie maskownicy, HAS automatycznie utrzymuje pojazd na środku pasa, z predefiniowaną prędkością i w ustalonej odległości od pojazdu z przodu. System potrafi nawet przyhamować Levante (aż do całkowitego zatrzymania) jeśli ruch na autostradzie tego wymaga.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, HAS wymaga, by kierowca trzymał ręce na kierownicy przez cały czas.

 

Traffic Sign Recognition

Czasem, z różnych powodów, można łatwo przegapić znaki drogowe. W tym celu zastosowano system rozpoznawania znaków drogowych Traffic Sign Recognition. Monitoruje on trzy rodzaje znaków: ograniczenia prędkości, tymczasowe ograniczenia prędkości spowodowane takimi sytuacjami jak silny deszcz i znaki zakazu wyprzedzania. Następnie wyświetla te znaki cyfrowo na wyświetlaczu na tablicy wskaźników. System współpracuje z aparatem cyfrowym zamontowanym za lusterkiem wstecznym i pobiera dane z systemu nawigacyjnego.

 

Forward Collision Warning

Ostrzeżenie przed kolizją z przodu (Forward Collision Warning) w połączeniu z systemem Adaptive Cruise Control monitoruje pojazdy i ostrzega, gdy dalszy kurs może doprowadzić do zderzenia. Oba systemy są powiązane z zaawansowanym układem wspomagania hamulców, który zapewnia dodatkowe hamowanie podczas awaryjnego zatrzymania. Jeśli ostrzeżenie nie spowoduje żadnych działań ze strony kierowcy, automatycznie uruchamiane są hamulce awaryjne.

Lane Keeping Assist (LKA)

System zapewnia wsparcie, jeśli kierowca nieumyślnie będzie opuszczał pas ruchu. Cyfrowy aparat za lusterkiem wstecznym w sposób ciągły monitoruje oznakowanie dróg i śledzi trasę z wyprzedzeniem. Wyświetlacz pokazuje aktualny przebieg drogi jazdy. Białe linie po obu stronach obrazu pojazdu wskazują, że samochód znajduje się bezpiecznie w obrębie pasów. Jedna żółta linia wskazuje, że Levante zjeżdża w lewo lub prawo, a migająca linia ostrzega przed przekroczeniem linii pasa.

W tym momencie, jeśli opcja Visual & Haptic została uruchomiona, system LKA wkracza do akcji, korygując kierunek jazdy samochodu.

 

Adaptive Cruise Control z funkcją Stop & Go

System Adaptive Cruise Control stale monitoruje pojazd znajdujący się z przodu, zachowując od niego ustaloną odległość. Z funkcją Stop & Go samochód będzie również dostosowywał się do prędkości pojazdu, aż do całkowitego zatrzymania, jeśli zatrzymanie jest krótsze niż dwie sekundy.

 

Systemy Active Blind Spot Assist i Rear Cross Path

Dzięki tym systemom na lusterkach zewnętrznych pojawia się ikona ostrzegania, gdy jakiś pojazd wchodzi w tzw. „martwy punkt” i przestaje być widoczny w lusterku. Można wybrać trzy poziomy wsparcia, gdy kierowca rozpocznie zmianę pasa ruchu: system informuje o zagrożeniu tylko za pomocą ikony wyświetlanej na lusterku, system informuje o zagrożeniu ostrzeżeniem akustycznym, lub system interweniuje za pomocą korekcji kursu.

Funkcja Rear Cross Path emituje ostrzeżenie, gdy niewidoczny w lusterku pojazd zbliża się z prawej lub lewej strony podczas cofania na parkingu.

Silnik

Niezrównana moc dla niezwykłych osiągów

Silniki w Levante oferują wszystko, czego mógłbyś oczekiwać od Maserati – od błyskawicznej reakcji do długiej żywotności. Są także wyraźnie efektywne.
Turbodoładowany silnik Diesla V6 zapewnia niesamowite osiągi przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa i emisji CO2.

V6_410_430_330_350_back_white