Najszybsze Ghibli

Żyj brawurowo. Jedź z charakterem. Zostaw innych za sobą w zaledwie 4,3 sekundy.

Najśmielsza wersja Ciebie

Dzięki mocy 580 KM i prędkości maksymalnej 326 km/h to najpotężniejsze Ghibli, jakie do tej pory powstało. To dobitny komunikat, który na nowo wytycza granice możliwości.
cq5dam_039
cq5dam_037

Oryginalna moc

Ghibli Trofeo opiera się na najpotężniejszym silniku V8, jaki kiedykolwiek był użyty w tym modelu. Dzięki temu można na co dzień cieszyć się emocjami, które zazwyczaj towarzyszą wyścigom samochodowym – zupełnie jak w oryginalnym Ghibli z silnikiem V8 z roku 1966.

Tryb Corsa z funkcją Launch Control

Ghibli Trofeo w trybie Corsa to porywające doświadczenie: szybsza reakcja na pedał gazu, szybsza zmiana biegów oraz jeszcze potężniejsze brzmienie wydechu. Dodatkowo, dzięki elektronicznemu wspomaganiu procedury startowej, czyli funkcji Launch Control, auto rusza z miejsca bezpiecznie przy zwiększonym przyspieszeniu.
cq5dam_002

Boski ryk V8

Niepowtarzalne brzmienie. Dźwięk wydechu Ghibli Trofeo to pewność, że temperament tego auta nie pozostanie niezauważony.

Legendarne osiągnięcia na wielką skalę.

Maksymalna moc

580 KM

V-max

326 km/h

0-100 km / h

4,3 sec

Twin-Turbo silnik

V8 3,8 l

cq5dam_048

cq5dam_031

Prędkość na pierwszy rzut oka

Zjawiskowy wygląd Ghibli w stylu coupé potęgują elementy wzornictwa nawiązujące do wyścigów. Wloty powietrza z przodu, z tyłu i na bokach wykończone włóknem węglowym o wysokim połysku oraz perfekcyjnie wyrzeźbiona maska Trofeo z wymiennikami ciepła to zaledwie przedsmak tego, co czeka za kierownicą.

Wyróżnij się

Umięśniona sylwetka odzwierciedla dążenie do bezkonkurencyjnej prędkości. Symbol Trofeo znajduje się na bocznych wlotach powietrza, natomiast ponadczasowy emblemat trójzębu okraszony czerwoną błyskawicą zdobi słupek C. Na słupku B z kolei widnieje włoska flaga, subtelnie przypominając korzenie auta – kraj, w którym zrodziła się legenda wyścigów samochodowych.

cq5dam_014
cq5dam_011

Duch wyścigów pod maską

Pokrywa silnika i głowice cylindrów uwydatniają elegancki styl tego luksusowego auta. Potężny silnik V8 jest skryty pod zgrabną osłoną z włókna węglowego, zaś głowice cylindrów zostały przyozdobione subtelnym czerwonym akcentem.

Wyraź się na drodze

Ghibli Trofeo onieśmiela pozostałych kierowców nie tylko nadwoziem, lecz również charakterystycznymi dla Trofeo 21-calowymi kutymi felgami w ciemnym wykończeniu. W połączeniu z doborowym układem hamowania marki Brembo zapewniają one dokładną kontrolę nad jazdą, która jest jednocześnie spokojna i euforyczna.

cq5dam_034
cq5dam_051

Do twarzy Ci na prowadzeniu

Niezaspokojona tęsknota za sportową jazdą nareszcie ma przestrzeń dla siebie.

Zapał do jazdy

Siądź za sterami i poczuj, jak serce bije mocniej. Sportowa kierownica wykonana z włókna węglowego oraz sportowe pedały są gotowe na skok adrenaliny, którego doświadcza każdy kierowca za sterami tego auta.

cq5dam_010
cq5dam_002

Wyraz ambicji

Ducha współzawodnictwa nie można zgasić. Nagromadzenie elementów z włókna węglowego w kokpicie wyraźnie wskazuje na priorytetowy status maksymalnych możliwości.

Jednoznaczny charakter Trofeo

Sportowy charakter na równi z komfortem.
Wyrazem tej filozofii są wyjątkowo miękkie i delikatne sportowe fotele obite naturalną skórą Pieno Fiore z symbolem Trofeo wyszytym na zagłówkach.

cq5dam_016
cq5dam_047

Odprężenie i wolność

Przed Tobą nadzwyczajna podróż. Choć napędza go nieokiełznana moc silnika V8, Ghibli Trofeo oferuje wnętrze olśniewające luksusem, najnowszą technologią i łącznością sedana z najwyższej półki.