cq5dam.web.1920.10000

TECHNOLOGIA HYBRYDOWA, NIESKAZITELNE MASERATI

Technologia może się zmienić, ale duch Maserati nigdy się nie zmieni. Nowe Ghibli Hybrid jak każde inne Maserati daje komfort prowadzenia, jak i niesamowite brzmienie, z którym można identyfikować tylko i wyłącznie samochody spod znaku trójzębu.

Potężna jednostka

Dzięki połączeniu działania 4-cylindrowego silnika spalinowego i silnika elektrycznego 48V Ghibli Hybrid zapewnia 330 KM, gwarantując doskonałą moc, jakiej oczekuje się od Maserati.
 

BSG

Ghibli Hybrid jest wyposażone w 48-woltowy generator rozrusznika pasowego, który wspiera silnik spalinowy, gdy potrzebna jest większa moc, a także odzyskuje energię po puszczeniu pedału przyspieszenia.

eBooster

Potrzebujesz dodatkowego momentu obrotowego? Skorzystaj z eBooster – elektrycznego doładowania napędu, który zapewnia płynne przejście między sprężarką elektryczną i mechaniczną w celu jeszcze szybszej reakcji i dynamicznej jazdy.

Konwerter DC / DC

Aby umożliwić lepszy rozkład masy pojazdu, konwerter prądu stałego i akumulator 48 V są umieszczone z tyłu. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby Ghibli Hybrid było jeszcze bardziej zwinne, szybsze i dawało przyjemność z jazdy.
cq5dam.web.1920.10000

IMPONUJĄCE OSIĄGI

Nie tylko silniki benzynowe mogą zapewnić imponujące osiągi. Nowa hybryda zapewnia:

Maksymalna moc

330 KM

V-max

255 km/h

0-100 km / h

5,7 sec

trakcja

RWD

a1

SZYBSZE NIŻ MYŚLISZ

Kto by pomyślał, że nowe Ghibli Hybrid może być szybsze aż o 0,7 sekundy od swojego poprzednika Ghibli Diesel? Pierwsza hybryda od Maserati osiąga pierwsze100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy, zapewniając ekscytującą i niezwykłą moc w swojej klasie.
 

ŚMIAŁE KORZENIE

Zmierzając ku przyszłości odnajdujemy inspirację w naszej wyścigowej i zwycięskiej tradycji, a naszą pamięcią powracamy do listopada 1934r., kiedy to legendarne 4-cylindorwe Maserati 4CM na autostradzie łączącej Florencję z Morzem Tyrreńskim pobiło rekord prędkości, osiągając 222,63 km/h.

cq5dam.web.1200.10000
cq5dam_040

NASZE LEPSZE JUTRO, DZIĘKI ZMNIEJSZONEJ EMISJI SPALIN

Ghibli Hybrid daje radość z jazdy nie tylko dzięki niezwykłej mocy i osiągom na miarę supersportowych samochodów, ale przede wszystkim, dlatego że sprytnie zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin, dbając w ten sposób o nasze lepsze jutro.

NAPĘD REGENERACYJNY

Czasami warto zwolnić, aby na nowo przeżyć emocje, które zapewnia Maserati. Dlatego w nowej hybrydzie za każdym razem, gdy zwalniasz lub naciskasz hamulec, energia na nowo jest ładowana w celu ponownego przyspieszenia jazdy.
 

OSIĄGI NA MIARĘ

benzynowego Maserati Ghibli z 20% mniejszym zużyciem paliwa Dzięki technologii Mild Hybrid w nowym Ghibli osągniesz dynamikę i moc na miarę benzynowego Maserati Ghibli o mocy 350KM, ale za to z 20% mniejszym zużyciem paliwa.
a3
cq5dam_004

KOLOR EWOLUCJI

Nowe Ghibli nie mogło pozostać bez własnego, unikatowego koloru. Jest nim Grigio Evoluzione – zimny, szary odcień z niebieskimi akcentami, których celem jest podkreślenie w Ghibli znaczenia hybrydy. To specjalnie zaprojektowany, zaawansowany technologicznie lakier zewnętrzny, który jest kolejną nutą elegancji i finezji, jaką ma w sobie nowe Maserati. Dodatkowo, kolor ten podkreśla nowy etap ewolucji, w który wkracza marka sygnowana trojzębem.

UNIKALNY, OD PIERWSZEGO WEJRZENIA

Konstrukcja Ghibli jest absolutnie wyjątkowa i utrzymana w tradycyjnym, eleganckim ale i nieco sportowym stylu, zapisanym w DNA Maserati. Unikalność podkreślają ekskluzywne detale zdobione logiem trójzębu, których w tej wersji Ghibli rownież nie mogło zabraknąć.
cq5dam_031
cq5dam_002

NIEBIESKIE LOGO TRÓJZĘBU

Symbol siły i wyrafinowania, czyli dostojne logo trójzębu zdobi również zewnętrzne tylne błotniki nowego Ghibli, a wzbogacone o jaskrawą, niebieską błyskawicę podkreśla moc Maserati.

BARDZO LUKSUSOWY W ŚRODKU

We wnętrzu Ghibli Hybrid znajdziesz wszystko to, czego można oczekiwać od luksusowego sedana klasy premium, a nawet więcej.
cq5dam_027
cq5dam_024

NIEBIESKIE, KULTOWE OTWORY WENTYLACYJNE

Elektryczne zmiany przeszły również kultowe otwory wentylacyjne, które są znakiem rozpoznawczym każdego Maserati. Tym razem w nowym Ghibli Hybrid pojawią się w niebieskiej odsłonie, jeszcze bardziej podkreślając unikatowość tego modelu.

 

NIEBIESKIE ZACISKI HAMULCOWE

Zaciski hamulcowe Brembo w niebieskim kolorze jeszcze bardziej podkreślają siłę niezawodnego hamowania, jakie ma Maserati.

cq5dam_009
cq5dam_042

POŁĄCZONY Z TOBĄ

Dzięki nowemu interfejsowi masz pewność, że nowe Ghibli już zawsze będzie z Tobą pozostawać w łączności, nawet kiedy będzie znajdować się poza nim. Luksusowy, spersonalizowany Posiadanie Maserati zawsze było czymś bardzo osobistym, indywidualnym. Teraz nowe Ghibli oferuje bezproblemowy i usprawniony system Maserati Connect, który odpowie na Twoje potrzeby.