03/01/23

Maserati MC20 ogłoszony EVO Car of The Year 2022

EVO Magazine, jedno z wiodących na świecie wydawnictw dla entuzjastów motoryzacji, przyznało Maserati MC20 swoje prestiżowe wyróżnienie Car of The Year 2022.

Wybrany przez doświadczony zespół sędziowski EVO, Maserati MC20 pokonał silną konkurencję.

Stuart Gallagher, redaktor EVO, powiedział: „W roku, w którym pojawiło się tak wiele nowych samochodów o wysokich osiągach z wielu uznanych marek, Maserati MC20 było śmietanką, która wspięła się na szczyt w teście na Samochód Roku 2022 magazynu EVO. To niezwykły samochód, który rozpala w kierowcy pasję, z której słynie Maserati. Ma charakter, nagradza kierowcę za wszystko, co robi i pozostawia cię z bólem na kolejną jazdę za każdym razem, gdy z niego wysiądziesz. Dorzućmy do tego egzotyczny element włoskiego designu motoryzacyjnego i mamy doskonały przepis na genialny samochód dla kierowcy i mistrza eCoty”.

Kolega z jury Steve Sutcliffe powiedział: „To samochód, który najbardziej chciałbym posiadać ze wszystkich, którymi jeździłem w ciągu ostatnich 30 lat”.
Maserati MC20 zostało również pochwalone za to, że jest „samochodem dla ludzi” – dostarcza emocji i wrażeń, prowadzi się przy każdej prędkości i tak wyraźnie odróżnia się od innych supercars.
Komentując ekscytującą wiadomość o triumfie Maserati MC20, Dyrektor Generalny Maserati North Europe, Peter Charters powiedział: „Wszyscy w rodzinie Maserati są słusznie dumni z tego niesamowitego wyróżnienia dla MC20. To bardzo wyjątkowy samochód, zaprojektowany zgodnie z naszą strategią ‚Luxury with a purpose’.

MC20 jest inspirowany wyścigami, a każdy szczegół wzmacnia więź między kierowcą a samochodem, w fotelu kierowcy nic nie odwraca uwagi od sportowych wrażeń i wspaniale, że sędziowie EVO poczuli tę szczególną więź”.
Sercem MC20, zarówno Coupé jak i Cielo, jest rewolucyjny nowy silnik Nettuno, 3,0-litrowy twin-turbo V6, który dostarcza 630 koni mechanicznych. Najnowsze dzieło Maserati w zakresie układu napędowego jest pierwszym silnikiem przeznaczonym do samochodu drogowego, w którym zastosowano innowacyjny system spalania w komorze wstępnej z podwójnymi świecami zapłonowymi, technologię zaczerpniętą z zawodów Formuły 1.

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli Maserati, klienci mogą wybierać z szerokiej gamy opcji, a także stworzyć prawdziwie szyty na miarę i niepowtarzalny samochód korzystając z opcji personalizacji Fuoriserie.