14/09/22

Całkowicie nowy GranTurismo

Całkowicie nowy GranTurismo wyjechał na ulice. Rodzina Maserati zasiada za kierownicą.  

Modena, wrzesień 2022 r. – Nowy Maserati GranTurismo wyruszył w drogę przed oficjalną prezentacją, w wersjach Modena i Trofeo wyposażonych w silnik V6 Nettuno.

 

GranTurismo to prawdziwa ikona marki, a jej energia jest nie do powstrzymania: wyczynowe coupé przemierza już kilometry, z pracownikami Maserati.

 

Jest to powrót ikony Maserati stworzonej 75 lat temu.Wszystko zaczęło się od  modelu A6 1500,  o rewolucyjnym duchu, prekursora klasy samochodów, których nigdy wcześniej nie widziano. Miało to wpłynąć na rynek motoryzacyjny na całym świecie, a także na kolejne generacje samochodów  Maserati.

 

Granturismo to 100%  włoskiego sposobu na życie: samochód o wysokich osiągach, odpowiedni na długie dystanse i wygodne podróże.Pomysł zrodził się po II wojnie światowej, podczas włoskiego boomu gospodarczego, kiedy pokazaliśmy światu nasze wybitne produkty, naszą siłę, optymizm i beztroskie nastawienie, chęć do pracy, ale także do radości.W tym historycznym momencie Maserati rozwiązał równanie, które wydawało się niemożliwe: nową koncepcję luksusowej mobilności, zdolnej połączyć wydajność i komfort.

 

Dziś energia nowej generacji Maserati GranTurismo jest gotowa, by poprowadzić markę  dalej w przyszłość, ośmielona przez jej unikalny styl i napędzana wrodzoną skłonnością do innowacji.