22/03/21

Samochód, który sprosta Twoim wymaganiom – Dealer Maserati Katowice

Maserati to włoska marka motoryzacyjna, która powstała ponad 100 lat temu w Bolonii we Włoszech. Trzeba przyznać, że od tamtej pory na świecie zmieniło się niemal wszystko… Ale nie jakość sprzedawanych przez nas samochodów. To właśnie dlatego Maserati w dalszym ciągu cieszy się tak ogromną popularnością wśród znacznej grupy kierowców. Jeśli zatem należysz do grona miłośników owej marki, zapraszamy Cię na krótkie spotkanie z charakternym Maserati. W tym artykule poznasz jego bogatą historię i dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy dealer Maserati – Katowice, Kraków, a może Warszawa? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Sukces rodziny Maserati – Motoryzacja i sztuka

Zacznijmy jednak od początku, a więc od dokładnego przedstawienia marki Maserati. Wszak nie ulega wątpliwości, że prezentowane przez nas samochody to nie tylko zwykłe maszyny – stanowią one połączenie motoryzacji i sztuki… I to dosłownie! Bo przecież charakterystyczne logo Maserati – trójząb, mityczny symbol potęgi – nie mogło być przypadkowe. Stało się tak za sprawą jednego z chłopców z rodziny Maserati, który jako jedyny nie pałał miłością do motoryzacji. W przeciwieństwie do swoich braci, Mario był artystą – fascynował się sztuką, malarstwem i szeroko rozumianym humanizmem. To właśnie dlatego Alfieri, Ettore, Ernesto i Bindo zwrócili się do niego o pomoc przy projektowaniu „godła” firmy. I tak oto Mario, zainspirowany posągiem potężnego Neptuna, stworzył logo Maserati, które do chwili obecnej świadczy o bezkonkurencyjności owej marki.

Dziedzictwo Maserati – Dealer Maserati Katowice

Zanim przejdziemy do wskazania, gdzie dokładnie znajduje się Dealer Maserati – Katowice, Warszawa (a może inne miasto?) – skupmy się jeszcze na moment na historii omawianej marki samochodów. Wszak Maserati to legendarne dzieło sztuki, któremu należy poświęcić nieco więcej czasu. Alfieri, Ettore, Ernesto i Bindo przez wiele lat zatrudnieni byli u włoskiego producenta samochodów. Z czasem doszli jednak do wniosku, że chcieliby spróbować budowy samochodów wyścigowych. Wówczas bracia Maserati stworzyli swój własny warsztat samochodowy, a kilka dni później postanowili założyć przedsiębiorstwo Officine Alfieri Maserati, znane do dziś na całym świecie. Obecnie samochody wskazanej marki zakwalifikowane są do grupy aut wyścigowych i sportowych – wszystko za sprawą ponadprzeciętnej mocy silnika. Wniosek nasuwa nam się sam – ciężka praca braci Maserati nie poszła na marne. Jesteśmy przekonani, że chłopcy nie wiedzieli wówczas, że tworzą prawdziwą legendę…

Dealer Maserati Katowice – Znajdź swoje wymarzone auto

Jak widzisz marka Maserati może pochwalić się wyjątkowo bogatą historią, o której można mówić w nieskończoność. Nadszedł jednak czas na gwóźdź programu… Autoryzowany Salon Maserati znajduje się w Piasecznie, około 2,5 godziny drogi od Katowic. Spółka Chodzeń gości na rynku motoryzacyjnym od roku 2013 i systematycznie zwiększa na nim swoją obecność. I trudno się temu dziwić – nasze przedsiębiorstwo prężnie rozwija się od roku 1976, a to z kolei budzi zaufanie wśród naszych klientów. Z roku na rok odwiedza nas coraz większa liczba kierowców, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie u nas znajdą dokładnie to, czego potrzebują. Posiadamy w ofercie szeroką gamę aut dostępnych od ręki, które każdy kierowca może bez problemu dostosować do swoich własnych wymogów dzięki konfiguratorowi, który znajduje się na naszej stronie. Jeśli zatem szukasz samochodu idealnie dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wskazanej zakładki.

Autoryzowany Serwis Maserati

Spółka Chodzeń jest nie tylko salonem motoryzacyjnym, ale także Autoryzowanym Serwisem Samochodowym. Jeśli zatem czeka Cię przegląd lub naprawa Maserati, nie wahaj się – odwiedź nas i zostaw swoje auto w sprawdzonych rękach. Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają do dyspozycji szeroką gamę niezbędnych narzędzi oraz oryginalnych części samochodowych. W związku z tym ASO Maserati oferuje usługi z zakresu kosmetyki samochodowej, testów hamowania, naprawy i regulacji silników, komputerowego ustawiania geometrii z wydrukiem oraz przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Pełną gamę świadczonych przez nas usług znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Serwis”.