28/03/22

Film z premiery Maserati GRECALE

Grecale – niezwykły codzienny SUV: jest wszechstronny, przestronny i inteligentny, szybki i przyjemny w prowadzeniu, a do tego zapewnia eleganckie, niezapomniane wrażenia akustyczne.

Nadjeżdża Maserati Grecale – nowy SUV, który sprawi, że każdy dzień będzie wyjątkowy. To styl Maserati, doskonała, odważna synteza awangardy i pasji, innowacji oraz ponadczasowego designu. Samochód, którym może jeździć każdy, zawsze i wszędzie. SUV, który zamienia codzienne podróże w coś niezwykłego.

Grecale przybiera nazwę wiatru i reprezentuje „gamę w gamie” – spełnia wszystkie współczesne wymogi, ponieważ występuje z całą paletą napędów: obok konwencjonalnego, spalinowego oraz hybrydowego na horyzoncie jest w pełni elektryczne Grecale Folgore, które będzie pierwszym w 100% elektrycznym SUV-em w historii Maserati.

Nasze badania nad kolorami, materiałami i specyfikacjami zaczynają się od tożsamości marki. Bazują na wyjątkowości, ewolucji „made in Italy”, geograficznej wyjątkowości i kosmopolitycznym duchu. Na elegancji, komforcie oraz czystej przyjemności z jazdy.

GT, Modena, Trofeo – oto trzy wersje Grecale dostępne w momencie premiery.

Każda z nich stanowi inne ujęcie tego samego nadrzędnego tematu.

Grecale GT ze swoim 4-cylindrowym 300-konnym silnikiem z instalacją miękkiej hybrydy (mild hybrid) nawiązuje do koncepcji miasta i jego współczesnego minimalizmu. To samochód dla obywateli świata, pasujący do ich dynamizmu, ciekawości oraz świadomości mody. Ale także dla kogoś, kto nieustannie poszukuje stylu definiującego jego osobisty charakter.

Grecale Modena z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM cechuje wrodzona, ponadczasowa elegancja. To wersja adresowana na przykład do miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy maksymalnie wykorzystują swój wolny czas.

I wreszcie Grecale Trofeo, z potężnym silnikiem V6 o mocy 530 KM – SUV, który reprezentuje czystą adrenalinę. Jego „wybuchowe” osiągi stają się idealnym narzędziem, by podjąć nawet najbardziej osobiste wyzwanie.

Oto trzy różne formy interpretacji Grecale – ale jest coś więcej. Cała gama, która dzień po dniu staje się kanwą, na której można tworzyć własny styl życia.

Rozpoznawalne rysy codziennej wyjątkowości w momencie premiery przybierają trzy kolory. Wersja GT jest oferowana w otulającym, jedwabiście matowym odcieniu Bronzo Opaco, a Modena – w opalizującej szarości Grigio Cangiante, która swój czar zawdzięcza zastosowaniu trójwarstwowego lakieru z efektami inspirowanymi świeżością letniego światła. Z kolei Trofeo występuje w kolorze Giallo Corse – to silny wyraz nierozerwalnej więzi łączącej Maserati z Modeną; odcień, który spaja dwa heraldyczne kolory miasta, z żółtą bazą i niebieską miką, tak aby uzyskać najbardziej sportowy wygląd.

Grecale koncentruje się na komforcie, wszechstronności i wrażeniach dźwiękowych: po prostu zanurz się w dźwięku 360°, który współtworzy charakterystyczne brzmienie silnika Maserati oraz system audio 3D Sonus faber dysponujący nawet 21 głośnikami.

Grecale skupia się też na inteligencji – i bazuje na zmysłu dotyku. Wejdź w interakcję z szeregiem wyświetlaczy: klasycznym klastrem, czyli nowym centralnym ekranem o przekątnej 12,3 cala – największym, jaki kiedykolwiek widziano w Maserati, oraz mniejszym, podręcznym wyświetlaczem o przekątnej 8,8 cala, dodatkowymi elementami sterującymi i nową, cyfrową tarczą zegarka.

Równocześnie Grecale stawia na innowacyjność – to zasługa nowych rozwiązań technicznych, w tym systemu multimedialnego Maserati Intelligent Assistant (MIA), najnowszych funkcji informacyjno-rozrywkowych, komfortowych ekranów i opcjonalnego wyświetlacza head-up.

Wrażenia z jazdy dopełnia niezwykła dynamika z pięcioma konfigurowalnymi trybami jazdy – Comfort, GT, Sport, Corsa (tylko Trofeo) oraz Off-Road. A to oznacza, że można błyskawicznie przejść od najbardziej przyjaznego dla użytkownika nastroju z najwyższym poziomem komfortu do potężnych emocji o ekstremalnej reaktywności i sile.

Podobnie jak strój, biżuteria czy dzieło sztuki, które wybierasz do swojego domu, Maserati Grecale pozwala identyfikować siebie jako kogoś, kto zawsze wyróżnia się z tłumu. Grecale to wyjątkowe doświadczenie każdego dnia.