22/03/21

Wyjątkowe Maserati Ghibli – Konfigurator samochodów

Choć obecnie na świecie istnieje wiele koncernów samochodowych oferujących rozmaite rozwiązania motoryzacyjne, żaden z nich nie może mierzyć się z włoskim Maserati. Na przestrzeni lat spółka stworzyła bowiem wiele legendarnych aut, które do dziś są marzeniem niemal każdego kierowcy. Wśród nich niekwestionowanym liderem jest Maserati Ghibli – model, który przykuwa uwagę już od roku 1966. Jeśli zatem jesteś zainteresowany ciekawą historią wskazanego samochodu, serdecznie zapraszamy Cię do lektury. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące prezencji owego pojazdu na przestrzeni lat oraz opis aktualnej generacji. Dowiesz się także, jak skorzystać z konfiguratora Maserati Ghibli i, oczywiście, gdzie go znaleźć. Czy jesteś gotowy na ekscytującą przejażdżkę? Zapnij pasy i… Ruszamy!

Maserati Ghibli – Początki legendy

Pierwsze Maserati Ghibli zostało zaprezentowane w roku 1966 – czyli ponad 50 lat temu! I, trzeba przyznać, zrobiło wówczas naprawdę piorunujące wrażenie. Już wtedy wskazany model był bowiem uosobieniem nowoczesności i powiewem świeżości, której każdemu brakowało. Na przestrzeni lat Ghibli ulegało licznym modernizacjom, aż w końcu w roku 1970 rozpoczęto jego oficjalną produkcję. Auto charakteryzowało się kanciastymi konturami, które od razu kojarzyły się z niekwestionowaną siłą i szybkością. W roku 1974 zaprzestano jednak produkcji. Z czasem jednak okazało się, że powrót króla miał dopiero nastąpić.

Jeśli już teraz jesteś ciekaw, jak obecnie prezentuje się najnowsza wersja wskazanego modelu i chcesz sprawdzić, w jaki sposób możesz dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb, zachęcamy do odwiedzenia zakładki Maserati Ghibli – Konfigurator.

Rok 1992 – Maserati Ghibli – Konfigurator

Maserati Ghibli powrócił osiemnaście lat później – w roku 1992. Okazało się jednak, że twórcy całkowicie odeszli od swojego pierwotnego projektu – zaprezentowany model charakteryzował się zupełnie innym designem. To właśnie dlatego uznano wówczas, że jest to cywilna wersja modelu Maserati Shamal. Z czasem okazało się jednak, że niepozorny wygląd pojazdu mógł być dla wszystkich bardzo mylący. Pod maską wskazanego samochodu kryły się bowiem silniki 2.0 Twin Turbo oraz 2.8 Twin Turbo, które, jak na Maserati przystało, charakteryzowały się bezkonkurencyjną mocą. Omawiany przez nas model samochodu produkowano do roku 1997, jednak i wtedy słynny włoski koncern nie powiedział ostatniego słowa.

Wielki powrót kultowego samochodu

Obecna generacja Maserati Ghibli ma swoje początki w roku 2013 – to właśnie wtedy na targach samochodowych w Szanghaju zaprezentowano trzeci projekt z serii Ghibli. Współczesny model wskazanego samochodu bez wątpienia jest definicją elegancji i luksusu. To sportowy duch rywalizacji osadzony w doskonałych konturach.

Obecnie Maserati Ghibli dostępne jest w sześciu wersjach, które podlegają pełnej personalizacji:

  • Ghibli Trofeo
  • Ghibli Hybrid
  • Ghibli S Q4
  • Ghibli S
  • Ghibli
  • Ghibli Diesel

Jeśli zatem jesteś zainteresowany kupnem wskazanego modelu, koniecznie przejdź do zakładki Maserati Ghibli – Konfigurator. To właśnie tam zyskasz możliwość zapoznania się z możliwościami stworzenia auta doskonale dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Komfort i bezpieczeństwo

Nowe Ghibli to jednoznaczna odpowiedź na wszystkie potrzeby współczesnych kierowców. Samochód został wyposażony w kompleksowy zakres systemów wspomagania, a także w inne udogodnienia, bez których trudno byłoby się obejść: systemy ochrony i opieki, sprzęt bezpieczeństwa oraz rozwiązania transportowe i bagażowe. Wnętrze auta zaprojektowano według najwyższych standardów – każda wersja samochodu posiada skórzaną tapicerkę oraz mnóstwo estetycznych detali, które zwrócą uwagę wszystkich miłośników motoryzacji.

Uważasz, że ideały nie istnieją? Jeszcze dziś spersonalizuj swoje Maserati Ghibli przy pomocy konfiguratora dostępnego na naszej stronie i zainwestuj w auto marzeń. Masz wątpliwości? Umów się na jazdę testową i wypróbuj Ghibli w warunkach drogowych.