22/03/21

Maserati Gran Cabrio Range – Poczuj powiew świeżości

Na przestrzeni ostatnich lat samochody typu „Cabrio” znacząco zyskały na popularności. I trudno się temu dziwić – wszak możliwość łapania wiatru we włosy podczas ekscytujących podróży jest doświadczeniem, które trudno opisać słowami. To właśnie dlatego dziś chcielibyśmy zaprezentować Maserati Gran Cabrio Range – wyjątkowy włoski samochód, będący jedną z wersji modelu Gran Turismo. Jeśli zatem jesteś zainteresowany charakterystyką wskazanego pojazdu, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego tekstu! Znajdziesz w nim nie tylko informacje dotyczące owego pojazdu, ale także krótką historię marki Maserati.

Officine Alfieri Maserati – Pierwsze kroki koncernu

Maserati to włoski producent samochodów sportowych i wyścigowych, powstały w Bolonii w roku 1914. To właśnie wtedy czwórka braci zafascynowanych motoryzacją postanowiła spróbować swoich sił w projektowaniu innowacyjnych aut o nieprzeciętnie dużej mocy. Alfieri, Ettore, Ernesto i Bindo Maserati, bo właśnie o nich mowa, osiągnęli wówczas nieprawdopodobny sukces, którego owocem jest marka znana nam wszystkim po dziś dzień. I choć twórcy całego przedsięwzięcia pierwotnie z całą pewnością nie spodziewali się, że ich projekt osiągnie tak ogromne rozmiary, z czasem okazało się, że stworzyli oni prawdziwą legendę.

Maserati Gran Cabrio Range – Bądź żądny przygód

Dziś Maserati to jedna z najpopularniejszych spółek produkujących samochody sportowe. I choć wszystkie projekty wspomnianego przedsiębiorstwa niewątpliwie robią ogromne wrażenie, Maserati Gran Cabrio Range zasługuje na szczególe wyróżnienie. Jest to bowiem wyjątkowy model, będący obiektem westchnień niemal wszystkich kierowców – do dziś jest on uznawany za najpiękniejszy kabriolet marki Maserati. I, trzeba przyznać, oceny te są w stu procentach zasadne. Wystarczy bowiem spojrzeć na jego doskonałe kontury, przemyślane detale i ekskluzywne wyposażenie – czego chcieć więcej?

Doskonałe pierwsze wrażenie

Gdy patrzymy na Maserati Gran Cabrio Range, naszą uwagę od razu przykuwa jego atletyczna, sportowa sylwetka. Samochód został zaprojektowany tak, by nie pozostawiał żadnych wątpliwości – to niekwestionowany synonim wojowniczego charakteru, który zostawia konkurencję daleko w tyle już na starcie. Nie ulega wątpliwości, że przy owym projekcie dopracowano każdy, nawet najmniejszy szczegół – świadczy o tym chociażby maskownica Maserati upiększona charakterystycznym trójzębem. Wrażenie pogłębiają wyjątkowe 20-calowe koła MC Design, stanowiące dopełnienie idealnej całości.

Luksus szyty na miarę

I choć możliwość przeżywania dalekich podróży pod gołym niebem w pięknym samochodzie niewątpliwie robi wrażenie, szczególną uwagę należy zwrócić także na wnętrze auta. Maserati Gran Cabrio Range został bowiem wyposażony w innowacyjne fotele, które zapewniają utrzymywanie ciała w odpowiedniej pozycji podczas dynamicznej jazdy. To jednak nie wszystko – mówiąc o wskazanym modelu nie sposób nie wspomnieć także o zintegrowanych zagłówkach, innowacyjnej kierownicy oraz, oczywiście, estetycznych detalach, które znajdują się w obrębie Twojego wzroku. Uruchom wyobraźnię – pusta ulica, gwieździste niebo i luksusowy samochód, który dba o Twój komfort.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Doskonała prezencja i bezkonkurencyjny komfort są ważne. Nie ulega jednak wątpliwości, że podczas prowadzenia auta jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo. To właśnie dlatego Maserati Gran Cabrio Range został wyposażony w specjalistyczny system Maserati Stability Program, który stale monitoruje stan jazdy i kontroluje systemy bezpieczeństwa oraz wydajności. Dzięki temu rozwiązaniu auto zyskuje odpowiednią przyczepność, a kierowca bezproblemowo panuje nad torem jazdy.

Marzysz o swoim własnym Maserati? Jesteśmy pewni, że tak! W związku z tym zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Modele” na naszej stronie. Znajdziesz tam szeroką gamę samochodów z możliwością pełnej personalizacji. Rozwiązanie to umożliwia stuprocentowe dopasowanie auta do Twoich indywidualnych predyspozycji.