23/11/20

Maserati MC20 wjeżdża do Polski

Polska premiera Maserati MC20

Już 10 grudnia br.  firma Maserati Chodzeń zorganizuje polską premierę najnowszego modelu Maserati – supersportowego MC20. Pokazany światu we wrześniu br. MC20 zajmuje miejsce na szczycie gamy Maserati i jak podkreśla firma, jest w stu procentach „Made in Modena”. Za jego sprawą Maserati powraca dziś do najwyższej ligi samochodów sportowych, a w najbliższych latach pojawi się również w wyścigach samochodowych.

Large-16853-MaseratiMC20

Large-16855-MaseratiMC20

Historia włoskiej marki tworzyła się bowiem zarówno na drogach jak i torach wyścigowych. Dziś modelem, który będzie pisał jej kolejne rozdziały, staje się MC20. Sportowe, dwumiejscowe auto zostało stworzone przy wykorzystaniu najnowszych technologii w departamencie technicznym zwanym Innovation Lab i jest owocem zarówno zaawansowanych metod obliczeniowych jak i tysięcy kilometrów testowych pokonanych przez prototypy.

„Trzeba mieć w swojej gamie samochód, który naprawdę porządnie podkręci tempo – i MC20 dokładnie to robi”, powiedział szef Maserati Davide Grasso podczas światowej premiery modelu. „Ten samochód sięga do samych korzeni marki, która narodziła się w wyścigach i skupia w sobie wszystko to co określamy jako DNA naszej marki.”

Kwintesencja sportowego samochodu

Za sprawą swojej budowy oraz osiągów MC20 plasuje się w elitarnym gronie najszybszych samochodów świata. Centralnie umieszczony silnik, napęd na tylne koła oraz włókno węglowe wykorzystane w konstrukcji auta zapewniają znakomite osiągi oraz najwyższej klasy właściwości jezdne. Stylizacja nadwozia w subtelny sposób nawiązuje do klasycznych modeli marki, a jednocześnie, jak mówią styliści, wybiega w przyszłość. Bardzo charakterystycznym elementem są drzwi typu butterfly, unoszone do góry, natomiast małym dziełem sztuki – wycięcia na pokrywie silnika, układające się w motyw trójzębu.

Zawieszenie

MC20 wykorzystuje podwójne wahacze poprzeczne przy wszystkich kołach, co jest rozwiązaniem dobrze znanym w świecie wyścigów, jednak bardzo rzadko spotykanym w modelach drogowych. Taki układ jezdny zapewnia wręcz fantastyczny poziom przyczepności, precyzję prowadzenia mierzoną w dziesiątych częściach milimetra i jednocześnie zapewnia bardzo przewidywalne zachowanie samochodu przy wysokich prędkościach.

 

Natomiast sercem MC20 jest nowy silnik V6 zwany Nettuno, w nawiązaniu do rzymskiego boga mórz i oceanów, od którego pochodzi słynne logo firmy. Jednostka ma pojemność 3 l, klasyczny kąt rozwarcia cylindrów wynoszący 90 stopni i jest wyposażona w dwie turbosprężarki, a absolutnie unikatowa w jej konstrukcji jest technologia, wykorzystująca komorę wstępnego spalania oraz dwie świece na cylinder – rozwiązanie znane z silników aut Formuły 1.

Large-16832-MaseratiMC20

Maserati jako pierwsza marka stosuje ten typ konstrukcji w jednostkach swoich drogowych modeli. Z kolei dwa układy wtryskowe – bezpośredni i pośredni – pozwalają zarówno poprawić osiągi jak i obniżyć poziom emisji spalin. W efekcie silnik MC20 rozwija moc 630 KM przy 7500 obr/min oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 730 Nm i umożliwia przyspieszenie do setki w czasie krótszym niż 2,9 s oraz uzyskanie prędkości maksymalnej ponad 325 km/h.

 

Jak zapowiada firma, w przyszłości pojawi się odmiana MC20 z otwartym nadwoziem i również wersja z napędem elektrycznym, natomiast silniki 3.0 V6 z rodziny Nettuno trafią do innych modeli Maserati.

 

Indywidualizm i Personalizacja
Fuoriserie

Przy okazji polskiej premiery modelu MC20 zostanie również zaprezentowany program personalizacji zwany Fuoriserie, umożliwiający stworzenie jedynego w swoim rodzaju egzemplarza Maserati. Program obejmuje modele Ghibli, Levante i Quattroporte w wersjach Trofeo i jest skierowany do tych, którzy najwyżej cenią sobie indywidualizm. W ramach trzech kolekcji zwanych Corse (nawiązującej do wyścigowej historii Maserati), Unica (czerpiącej z aktualnych trendów w modzie, sztuce i kulturze) oraz Futura (odzwierciedlającej najnowsze technologie) klienci będą mogli wybrać jedyne w swoim rodzaju kolory nadwozia oraz niepowtarzalne elementy wykończenia wnętrza. Przykładem możliwości oferowanych w ramach programu Fuoriserie będzie unikatowy egzemplarz Ghibli Trofeo Fuoriserie.

 

Fuoriserie_3!!

Przede wszystkim – bezpiecznie  
Pragniemy pochwalić się tym wyjątkowym supersamochodem MC20 jak najszybciej, także dlatego, że będzie on w Polsce tylko przez kilka dni. Chcemy również, abyście czuli się całkowicie bezpieczni.
Indywidualne zapoznanie się z najnowszym modelem MC20 odbędzie się w wyjątkowej scenerii –  12 144 m2 powierzchni, o kubaturze ponad 100 000 m3. Ta ogromna powierzchnia i przestronność  w naturalny sposób zwiększą bezpieczeństwo w reżimie sanitarnym dla zaproszonych osób.
 Z każdym z Państwa będziemy się umawiać indywidualnie.

Spotkania odbywać się będą z zachowaniem wszystkich standardów sanitarnych.

Niepowtarzalne Maserati MC20 czekać będzie już 10 grudnia!

 

 

Do zobaczenia!

 

Kliknij w obrazek, aby powiększyć: