23/08/23

Maserati MCXtrema: nowa wyścigowa bestia Trident zaprezentowana podczas Monterey Car Week

Monterey, Kalifornia, 18 sierpnia 2023 r. – W piątek 18 sierpnia na wyjątkowej i ekskluzywnej scenie The Quail

– gdzie każdego lata koneserzy i entuzjaści z całego świata gromadzą się na półwyspie Monterey, aby świętować wybitne projekty i inżynierię motoryzacyjną – odbyła się światowa premiera nowego dzieła Maserati: MCXtrema, prawdziwa „bestia” zaprojektowana na tor – bez homologacji do jazdy po drogach – jest gotowa do uwolnienia 730 KM mocy, zamkniętej w projekcie tak wyrafinowanym w harmonii linii, jak i destrukcyjnym, pod względem śmiałości jego form.
Nowe dzieło Trójzębu zostało zaprojektowane jako nieszablonowe: wyprodukowano tylko 62 egzemplarze tej limitowanej edycji supersportowego samochodu, dedykowanego wybranej, bardzo wymagającej klienteli pod względem osiągów, wyrafinowanego designu, luksusu – wszystkich cech charakterystycznych produktu Made in Italy – oraz ekstremalnych wrażeń z jazdy.

Zaprezentowany jako najpotężniejszy samochód torowy marki z Modeny, Maserati MCXtrema to odważny i wyjątkowy samochód ze wszystkich punktów widzenia, zaprojektowany dla purystycznych kolekcjonerów i lojalnych klientów marki, którzy chcą dodać nową „zabawkę” do swojego garażu, która może pochłonąć krawężniki najbardziej ekscytujących torów podczas prywatnych testów.

Ta najnowsza kreacja włoskiej luksusowej marki wynika z kreatywnego i inżynieryjnego partnerstwa między Centro Stile a zespołem inżynierów Maserati; odzwierciedla pragnienie stworzenia samochodu wyścigowego zdolnego do przekazania dziedzictwa wspaniałego Maserati MC12 w świecie konkurencji, aby zainspirować przyszłą produkcję wyścigową Trident.

Jak powiedział Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati: „Maserati MCXtrema został stworzony w celu zaoferowania niezwykle ekskluzywnego produktu, który może wyznaczyć nowy paradygmat dla naszych samochodów torowych. Projekt jest dedykowany wybranej grupie klientów, którzy zwracają szczególną uwagę na charakterystyczne szczegóły, od najbardziej wyrafinowanego i innowacyjnego projektu po wyjątkowe osiągi. MCXtrema ucieleśnia sportowego ducha typowego dla DNA Maserati, deklarując nową ścieżkę dla naszej marki, poświęconą doskonałej produkcji i zdolną do wyróżnienia się w świecie produkcji luksusowych silników o bezkompromisowych osiągach”.