26/08/21

Maserati Mistral „Best in Show” na Concorso Italiano 2021

Maserati wystąpił w 36. edycji międzynarodowej imprezy dla entuzjastów i koneserów, która odbyła się na polu golfowym Bayonet i Black Horse w Seaside w Kalifornii.

 

Nazwy modeli pochodzące od nazw wiatrów przynoszą szczęście Maserati: w Kalifornii Mistral Spider George i Bobbie Andreini z 1965 roku wygrał w klasyfikacji „Best in Show” na Concorso Italiano 2021.

 

Kabriolet Maserati był wielkim hitem na paradzie piękności, która co roku przyciąga entuzjastów i koneserów z całego świata na piękną murawę Bayonet i Black Horse Golf Course w Seaside, podczas imprezy poświęconej włoskim samochodom podczas Monterey Car Tydzień.Wydarzenie świętowało również 50. urodziny innego kultowego modelu Maserati: Bora, pierwszego samochodu drogowego z silnikiem umieszczonym centralnie z tyłu w ponad stuletniej historii marki.

 

To właśnie Mistral w 1963 roku  zapoczątkował w Maserati tradycję nazywania swoich samochodów imieniem słynnych wiatrów. Następnie Ghibli, Bora, Merak i Khamsin. Nie wspominając już o Levante, pierwszym SUV-ie w historii Tridenta w 2016 roku. Teraz po raz kolejny nazwę nowego modelu niesie wiatr, bo Grecale ma zostać zaprezentowane już w najbliższych miesiącach.