14/02/20

Maserati ogłasza plany opracowania i produkcji nowych aut elektrycznych

Maserati ogłasza  plany

opracowania i produkcji nowych aut elektrycznych

 

 

Modena, 14 lutego 2020 r. – Wszystkie nowe modele Maserati zostaną w 100% opracowane, skonstruowane i zbudowane we Włoszech, a także zastosowane zostaną hybrydowe i akumulatorowe elektryczne układy napędowe zapewniające wszystkie innowacje i wyjątkową wydajność typową dla DNA marki.

 

Po ogłoszeniu testów nowych w pełni elektrycznych rozwiązań, które zostaną zainstalowane w przyszłych modelach Maserati, przedstawiono obecnie plany rozwoju i produkcji zelektryfikowanych modeli Maserati.

 

Program elektryfikacji Maserati rozpoczyna się w tym roku, a pierwszym samochodem hybrydowym, który zostanie zbudowany, będzie nowy Maserati Ghibli.

 

Produkcja nowych Maserati GranTurismo i GranCabrio, pierwszych samochodów Maserati wyposażonych w 100% rozwiązania elektryczne, rozpocznie się w 2021 roku.

 

Maserati postanowił zbudować GranTurismo i GranCabrio w centrum produkcyjnym Mirafiori, inwestując 800 milionów euro. Ostatnia  generacja GranTurismo i GranCabrio, dwóch kultowych samochodów marki ze znakiem Trident, sprzedała w sumie ponad 40 000 sztuk w latach 2007-2019.

 

W 2020 r. Mirafiori umocni swoją pozycję światowego centrum zajmującego się elektryfikacją i mobilnością przyszłości, przy czym znaczna część jej zdolności zostanie przeznaczona na produkcję nowych zelektryfikowanych samochodów Maserati.

 

Jednak serce Maserati wciąż znajduje się w Modenie, gdzie jest siedziba główna, gdzie samochody są opracowywane i testowane, i gdzie ma zostać zbudowany nowy super sportowy samochód. Dla Maserati Modena to miejsce, w którym od ponad 80 lat produkowane są niezwykłe samochody, wszystkie wyróżniające się luksusem, elegancją, stylem, wydajnością i jakością, a które są sprzedawane na ponad 70-ciu rynkach.

 

W 2020 roku pierwszym z nowych modeli Maserati zbudowanych w Modenie będzie super sportowy samochód, pełen nowej technologii i przywołujący tradycyjne wartości marki. Trwają zaawansowane prace modernizacyjne na linii produkcyjnej w fabryce w Modenie, częściowo w celu dostosowania elektrycznej wersji nowego super sportowego samochodu. W tym samym czasie rozpoczęto już prace nad całkowicie nową lakiernią.

 

Modena jest także domem Laboratorium Innowacji, sercem badań technologicznych, rozwoju i projektowania marki. Właśnie tu projektowane są wszystkie modele Maserati na dziś i na jutro . Tutaj cyfrowe procesy wspierają rozwój produktu, stosując ekskluzywną formułę Maserati, która przyjmuje zintegrowane podejście do nadawania priorytetu czynnikowi ludzkiemu już od początkowych faz: zorientowanie na klienta jest włączone w świat wirtualnej symulacji dzięki ekskluzywnej kombinacji sprzętu i oprogramowania. Procesy cyfrowe wspierające rozwój produktu odbywają się w trzech głównych obszarach: Symulator statyczny, dynamiczny symulator nowej generacji z technologią DiM (Driver-in-Motion) oraz laboratoria programistyczne „User eXperience”.

 

Nadchodzi również nowy pojazd użytkowy Maserati, który zostanie zbudowany w Cassino i ma odgrywać wiodącą rolę dla marki dzięki innowacyjnym technologiom. Około 800 milionów euro zostanie zainwestowanych w budowę nowej linii produkcyjnej, której rozpoczęcie planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2020 roku. Oczekuje się, że pierwsze samochody przedprodukcyjne zejdą z linii do 2021 roku.

 

Jedno z ostatnich sloganów reklamowych  marki, „muzyka się zmienia”,  stanie się jeszcze bardziej widoczne w maju tego roku, kiedy przeszłość i przyszłość spotkają się, aby umocnić Maserati na światowej scenie w zakresie mobilności.

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i wrodzonym ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wymagające gusta i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są flagowiec Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati. Jest ich pełna gama, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem na tył i na wszystkie koła, najlepszymi materiałami i wyjątkową inżynierią. Maserati to tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co składa się na włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.