10/08/20

W nowej wersji Trofeo Ghibli i Trofeo Quattroporte zmieniają się w super-sedany Maserati

Modena, 10 sierpnia 2020 – Jako pierwszy pojawił się Levante, w 2018 roku jako filozofia Granturismo w nadwoziu SUV-a o potencjalnej prędkości 302 kilometrów na godzinę.

Teraz Ghibli i Quattroporte będą dostępne również w wersji Trofeo, najwyższej w gamie Maserati. Trójząb marki – osiągi, styl i bezbłędne prowadzenie – dopracowany do perfekcji. Te modele mogą pochwalić się tymi samymi, znanymi już charakterystycznymi cechami ale w nowej doskonałej ekspresji. Są dla poprzednich wersji tym, czym Flash jest dla Barry’ego Allena, czym Batman dla Bruce’a Wayne’a czy Superman dla Clarka Kenta. Te sedany mają moc uderzania 326 kilometrów na godzinę: najszybsze fabryczne sedany w historii Maserati. Stanowią ultranowoczesne spełnienie starej wyścigowej obietnicy marki, która w latach 60-tych XX wieku przyniosła koncepcję sportowego luksusowego sedana. Ghibli Trofeo i Quattroporte Trofeo reprezentują dalszą ewolucję sedana ze wstawkami z włókna węglowego.

Napędzane 580-konnym silnikiem V8 są wyposażone w 21-calowe felgi. Maska modelu Ghibli, już uważanego za jeden z najpiękniejszych sedanów wszechczasów, będzie wyposażona w dwa dodatkowe otwory wentylacyjne, które odprowadzają ciepło, jednocześnie zapewniając mocny, charakterystyczny dla Maserati dźwięk silnika. Z drugiej strony boczne wloty powietrza są otoczone czerwoną obwódką i noszą nazwę Trofeo. Wnętrza mają być obszyte skórą naturalną Pieno Fiore licową i również będą wyposażone w stawki ze 100% włókna węglowego: Ghibli i Quattroporte w najlepszym, świątecznym wydaniu.

System informacyjno-rozrywkowy jest również nowy: czterokrotnie mocniejszy procesor, dziesięciokrotnie lepsza rozdzielczość ekranu i dwukrotnie większa pojemność pamięci niż w poprzedniej wersji. Ten nowy system, wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości, podobny do tabletu, sprawi, że korzystanie z niego będzie znacznie przyjemniejsze, kompletne i łatwiejsze do dostosowania. Kolory włoskiej flagi zdobią środkowy słupek, a podczas oficjalnej premiery model Quattroporte będzie prezentowany w kolorze zielonym, Levante w białym i Ghibli w czerwonym – są to kolory włoskiej flagi narodowej. Ponadto Levante Trofeo został zmodernizowany dzięki nowym tylnym światłom i nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu. (e Design) Gama Trofeo to innowacje nie tylko dla Maserati. Doskonałe pod każdym względem, Trofeo na nowo definiuje, czym może być sedan i SUV.