21/02/20

Nowy super sportowy samochód Maserati

 

Maserati MC20
nazwa nowego super sportowego samochodu

• MC20 oznacza Maserati Corse 2020 i świętuje powrót marki do wyścigów.
• Super sportowy samochód jest pierwszym modelem nowej Maserati Era i zadebiutuje do końca maja w Modenie.
• MC20, opracowany w Maserati Innovation Lab, zostanie zbudowany w zakładzie Viale Ciro Menotti w Modenie.

Modena, 20 lutego 2020 r. – niecierpliwie oczekiwany super samochód sportowy Maserati otrzyma nazwę MC20.
Samochód został opracowany w Maserati Innovation Lab, zostanie zbudowany w historycznej fabryce w Viale Ciro Menotti i będzie miał swój światowy debiut pod koniec maja w Modenie.

MC20 podkreśla sportowe atrybuty nowego modelu: MC to akronim Maserati Corse, a 20 odnosi się do 2020 roku, który oznacza początek nowej ery w historii Maserati.

Pierwszym samochodem wyścigowym, który nosił logo Trident, był Tipo 26, gdzie liczba oznaczała rok produkcji, i w ten sam sposób MC20 będzie pierwszym samochodem urodzonym w nowej erze firmy Modena.

Super samochód sportowy to naturalna ewolucja bardzo udanego MC12, samochodu, który w 2004 roku oznaczał powrót Maserati do wyścigów po 37 latach.
MC12 wygrał 22 wyścigi (w tym 3 zwycięstwa w 24-godzinnym Spa) i 14 tytułów mistrzowskich w Mistrzostwach Konstruktorów, Mistrzostw Kierowców i Mistrzostw Drużyn w FIA GT w latach 2005-2010.

Maserati powróci do świata wyścigów z nową MC20.

Model zostanie zbudowany w zakładzie w Modenie, gdzie trwają już prace modernizacyjne na linii produkcyjnej, która będzie również dostosowana do jego zaawansowanego elektrycznego układu napędowego.
Jednocześnie, aby uzupełnić obszary produkcyjne w fabryce Viale Ciro Menotti, rozpoczęto już prace nad lakiernią, co jest zupełnie nową funkcją dla zakładu, który będzie wyposażony w zaawansowane innowacyjne technologie o niskim wpływie na środowisko.

 

 

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i wrodzonym ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wymagające gusta i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są flagowiec Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati. Jest ich pełna gama, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem na tył i na wszystkie koła, najlepszymi materiałami i wyjątkową inżynierią. Maserati to tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co składa się na włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.

 

New_Super_Sports_Car_Naming_169_Thumb