29/01/20

Puchar Świata Snow Polo w St. Moritz

 
Premiera Maserati  nowej serii specjalnej Levante Royale podczas Pucharu Świata Snow Polo w St. Moritz

 ROYALE – Seria specjalna Maserati dla modeli GHIBLI, QUATTROPORTE i LEVANTE z silnikami V6 znajdującymi się w aktualnej ofercie  Maserati.

 

Łączna ilość limitowanej wersji ROYALE dla tych trzech modeli to 100 aut. Auta z silnikami dieslowskimi oraz benzynowymi V6.
St. Moritz, 27 stycznia 2019 r. – Maserati, podobnie do lat ubiegłych prezentowała podczas Mistrzostw Świata Snow Polo swoje piękne samochody w specjalnych, unikalnych wersjach.
Podczas 36-ej edycji tej imprezy, Włoski producent samochodów miał premierę Levante Royale Special Edition.
Goście zgromadzili się nad jeziorem St. Moritz, aby wziąć udział w jednym z najbardziej efektownych wydarzeń w kalendarzu społecznościowym.

Finał Pucharu Świata Snow Polo, którego Maserati jest oficjalnym sponsorem po ekscytującym meczu wygrała drużyna St. Moritz pokonując drużynę Azerbejdżanu 4: 1 ½.

 

Oficjalna prezentacja ekskluzywnego Maserati Levante Royale była niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem poza boiskiem polo: SUV dumnie się prezentował w Polo Village, malowniczym ośrodku w górach Engadin. Wśród gości było wielu VIP-ów np. brytyjska gwiazda polo Malcolm Borwick i mistrz świata w slalomie Giorgio Rocca.

 

W swojej historii Maserati tworzyło unikalne modele i ekskluzywne serie. Wśród nich, m.in, wersja Quattroporte trzeciej generacji z 1986 roku wyprodukowanego tylko w ilości 51 szt – stylizacja w ekskluzywnych kolorach niebieskim i zielonym, ulepszone wnętrza z miękkimi skórzanymi siedzeniami, elementami drewna na desce rozdzielczej i panelach drzwi.

 

Dzisiaj Maserati składa hołd swojemu dziedzictwu, wprowadzając specjalną serię o tej samej nazwie, dostępną we wszystkich modelach z silnikami V6 znajdującymi się w aktualnej ofercie Maserati: tylko łącznie 100 szt Maserati Quattroporte, Levante i Ghibli zostanie wyprodukowanych w wersji ROYALE z silnikami V6 o mocy 275 KM (diesel), 350 KM i 430 KM (wersje benzynowe).

 

Wersja ROYALE jest dostępna w dwóch ekskluzywnych kolorach, Blu Royale (na wyświetlaczu) i Verde Royale, posiada 21” dwurozmiarowe felgi Anteo i zaciski hamulcowe w kolorze srebrnym.

 

Wnętrza, bazujące na wersji GranLusso, odzwierciedlają elegancję i ekskluzywność Levante Royale dzięki swoim materiałom: skóra PELLETESSUTA Cuoio (jasnobrązowa) Ermenegildo Zegna lub dwukolorowa skóra Pieno Fiore w kolorze czarnym / jasnobrązowym, wykończenia Metal High Gloss i charakterystyczna plakietka „One of 100” wraz z systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins, elektrycznym oknem dachowym i przyciemnianymi szybami tylnymi bocznymi.

 

Seria specjalna Royale jest standardowo bogato wyposażona w pakiety Cold Weather, Premium i Driving Assistance Park Plus. Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS) aktywnie reagują na potencjalne zagrożenia na drodze oraz poprawiają komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

 

Pierwsze dostawy są zaplanowane na marzec 2020 r., Zamówienia na limitowaną serię ROYALE mogą już być składane u oficjalnego dealera Maserati w Polsce.