01/07/20

Rozpoczyna się nowy sezon programu MASTER MASERATI

Rozpoczyna się nowy sezon programu Master Maserati

 

Modena, 29 czerwca 2020 r. – Startuje 21-y sezon Master Maserati Driving Courses z pełną ofertą kursów jazdy sportowej.

W tym roku kalendarz Master Maserati obejmuje łącznie 7 takich spotkań (w różnych formatach) na torze Varano de ’Melegari od 3 lipca do 23 października 2020 r.

Uczestnicy kursów Master Maserati będą w pełni zabezpieczeni w specjalne środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia podczas zajęć i umożliwić klientom zabawę w warunkach największego bezpieczeństwa.

 

Przez ponad 20 lat kursy jazdy Maserati umożliwiały uczestnikom testowanie całej gamy modeli, od legend takich jak GranTurismo MC GT4 po modele najnowsze, takie jak Levante Trofeo, i zapoznanie się z tajnikami jazdy na torze wyścigowym. Każdy uczestnik otrzymuje od zespołu profesjonalnych kierowców i osobistego instruktora, wszystko jest poparte szczegółową analizą wideo i pełnym wsparciem telemetrycznym.

 

Kursy prowadzone są we współpracy ze Scuderia de Adamich, której zespół instruktorów został w tym roku powiększony do ponad 100-tu kierowców na całym świecie. Scuderia de Adamich jest partnerem i koordynatorem kursów jazdy Master Maserati od 1999 roku, a dzięki tej silnej, trwałej relacji zespół był w stanie udoskonalić metody treningowe.

 

Od tego roku kursy jazdy Master Maserati są oferowane w 5-ciu formatach.

 

Cztery rodzaje kursów dotyczą jazdy po torze wyścigowym (tor „Riccardo Paletti” w Varano de ’Melegari). Są dostosowane do różnych poziomów umiejętności kierowców i odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych kierowców wyścigowych.

 

Aby zapewnić prawdziwie niezapomniane wrażenia, samochody używane do tych testów to GranTurismo, Ghibli, Levante i potężny GranTurismo MC GT4.

 

Istnieje również kurs dla firm, które chcą rozwijać i umacniać ducha zespołu, w pełni wykorzystując radość i etos unikalnego kursu nauki jazdy, takiego jak Master Maserati.

 

W edycji 2020 wprowadzono specjalny dodatkowy pakiet dla osób towarzyszących, z propozycją programu jednego lub dwóch dni (w zależności od wybranego formatu) w pobliskim luksusowym centrum handlowym Fidenza Village.

 

 

Od 1999 r. Odbyło się w sumie ponad 550 kursów jazdy Master Maserati, łącznie ponad 700 dni na torze. Ponad 7 000 klientów z ponad 50 różnych krajów wzięło udział,  jeżdżąc różnymi modelami, a szczególnie duży odsetek (32%) fanów Maserati spoza Europy, przede wszystkim z krajów azjatyckich i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

W ciągu tych dwudziestu lat wykorzystano około 30 różnych modeli Maserati, a w 2020 roku potężny Levante Trofeo V8 o mocy 580 KM dołączy do puli używanych pojazdów podczas kursów.

 

 

 

Program Master Maserati 2020 oferuje następujące kursy:

 

 

cq5dam.web.1920.10000PRACTICE

 

Kurs treningowy Master Maserati trwa pół dnia i umożliwia uczestnikom kierowanie najbardziej sportowymi modelami w gamie oraz rozkoszowanie się mocą, osiągami i przyjemnością prowadzenia samochodów Maserati. Program obejmuje sesje z instruktorem na pokładzie, nadsterowność na nawierzchni o niskiej przyczepności, filmy z jazdy oraz ceremonia wręczenia nagród.

Daty: 3 lipca, 8 września i 12 października 2020 r

Uczestnicy: maksymalnie 30 osób

Cena: 790,00 € plus VAT i 100,00 € plus VAT za każdego gościa, który nie prowadzi pojazdu.

 

 

 

 

cq5dam.web.1920.10000 bQUALIFYING

 

Kurs kwalifikacyjny to cały dzień, w najnowszych, najbardziej sportowych wersjach GranTurismo, Ghibli i Levante. Program kwalifikacyjny jest jeszcze bardziej intensywny niż kurs ćwiczeniowy, z większą liczbą szybkich sesji, tabelami okrążeń dla kierowców, analizą wideo i telemetrią pokładową, umożliwiając uczestnikom doskonalenie stylu jazdy i szlifowanie talentów.

Daty: 23 lipca i 15 września 2020 r

Uczestnicy: maksymalnie 30 osób

Cena: 1 950,00 € plus VAT i 100,00 € plus VAT za każdego gościa, który nie prowadzi pojazdu.

Pakiet zakwaterowania: 150 € plus VAT.

 

 

 

cq5dam.web.1920.10000 5RACE

 

Podczas wyścigu Master Maserati Race bardziej zaawansowani uczestnicy doskonalą swoje umiejętności i odkrywają prawdziwe osiągi Levante Trofeo, Levante S, Levante GTS, Ghibli S Q4, GranTurismo i GT4 podczas całego dnia spędzonego na torze. Program obejmuje dogłębne spersonalizowane sesje, szybkie okrążenia, samochód bezpieczeństwa i procedury wyścigowe, a także precyzyjną jazdę na torze o wysokiej wydajności w niesamowitym GranTurismo MC GT4.

Daty: 8 października 2020 r

Uczestnicy: maksymalnie 12 osób

Cena: 3 900,00 € plus VAT i 100,00 € plus VAT za każdego gościa, który nie prowadzi pojazdu.

 Pakiet zakwaterowania: 150 € plus VAT.

 

 

 

cq5dam.web.1920.10000 3MASTER
Najwyższy poziom wrażeń z jazdy, kurs główny obejmuje dwa pełne dni, pogłębiając wiedzę na temat GranTurismo, Ghibli i Levante w ich najbardziej sportowych wersjach, a także niezwykle potężnego GranTurismo GT4. Kurs ten, podobnie jak tytuł magistra uniwersyteckiego, zapewnia specjalizację w technikach jazdy za kierownicą odpowiedniego samochodu gąsienicowego i obejmuje ekskluzywne elementy, takie jak specjalny zestaw kierowcy, okrążenia z czterokrotnym mistrzem świata GT, Andreą Bertolini, oraz dostęp do Fizjoterapeuci Med-Ex, którzy pomagają w stresach i naprężeniach sił G. Pod koniec pierwszego dnia dla wszystkich kierowców organizowana jest ekskluzywna kolacja.

Daty: 22 i 23 października 2020 r

Uczestnicy: maksymalnie 12

Cena: 4950,00 € plus VAT i 200,00 € plus VAT za każdego gościa, który nie prowadzi pojazdu.

Pakiet zakwaterowania: 300 € plus VAT.

 

 

 

INCENTIVE COURSES FOR CORPORATE EVENTS

 

Kursy motywacyjne, zaprojektowane jako imprezy firmowe, są specjalnie tak pomyślane, aby zintegrować zespół, dzięki zabawnym i unikalnym cechom kursu mistrzowskiego Maserati.

Pakiet zawiera program motywacyjny dostosowany do zainteresowań i potrzeb każdego klienta biznesowego, zespołowego lub VIP, z możliwością zaspokojenia potrzeb grupy liczącej do 100 osób, niezależnie od liczby dni prowadzenia pojazdu.

 

W rezerwacie przyrody Varano de ‚Melegari znajduje się również terenowy tor, na którym można organizować imprezy firmowe. Ta strefa jest wyposażona w sztuczne drewniane przeszkody terenowe aby uczynić to doświadczenie jeszcze trudniejszym, i umożliwia uczestnikom doskonalenie technik prowadzenia samochodów przez mosty, raptowne skręty, zbocza i stanowiska testowe.

Co więcej, jazdę można również połączyć z działaniami kulturalnymi, w tym prywatną wizytą w Muzeum Motoryzacji Panini w Modenie, lokalnymi doświadczeniami gastronomicznymi lub wycieczką po historycznej fabryce Maserati w Modenie, całkowicie odnowionej, przygotowanej pod nową produkcję Supersamochodu Maserati MC20.

 

 

Dalsze informacje są dostępne na stronie internetowej: www.maserati.com

 

 

 

Maserati S.p.A.

 

Maserati produkuje pełną gamę unikatowych samochodów o niesamowitej osobowości, natychmiast rozpoznawalnych w dowolnym miejscu. Swoim stylem, technologią i wewnętrznie ekskluzywnym charakterem zachwycają najbardziej wymagające gusta i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla branży motoryzacyjnej. Ambasadorami tego dziedzictwa są okręt flagowy Quattroporte, sedan sportowy Ghibli i Levante, pierwszy SUV Maserati. Pełna gama, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, napędem tylnym i na wszystkie koła, najlepszymi materiałami i doskonałą inżynierią. Tradycja odnoszących sukcesy samochodów, z których każda na nowo definiuje to, co czyni włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa.

 

 

For further information:

MASERATI

 

Maria Conti – Chief Communication Officer Maserati – maria.conti@maserati.com 

Davide Kluzer – Product Communication Responsible – davide.kluzer@maserati.com