29/02/24

Debiut nowego Maserati GranCabrio

Nowy Spyder spod znaku Trójzębu: kultowy design i elegancja z otwartym dachem.

Modena, Włochy – 29 lutego 2024 r. – Na zawsze kultowy – a teraz dostępny jako Spyder – Maserati prezentuje GranCabrio – najnowsze dzieło marki dedykowane entuzjastom jazdy, którzy wymagają najwyższego poziomu komfortu i stylu. GranCabrio to zupełnie nowa i równie elegancka wersja z otwartym dachem, swojego bliźniaka coupe – wielokrotnie nagradzanego GranTurismo.

 

W momencie premiery Maserati GranCabrio jest dostępne w wersji wyposażenia Trofeo, z 6-cylindrowym silnikiem spalinowym Nettuno, 3,0-litrowym twin-turbo o mocy 542 KM, który służy jako niepowtarzalne, ryczące serce samochodów o najwyższych osiągach w gamie Trident.

 

Na pokładzie GranCabrio niezwykłe osiągi silnika Nettuno – najmocniejszego, jaki kiedykolwiek zbudowano dla Maserati GranTurismo – po raz kolejny łączą się z prawdziwym, optymalnym komfortem podróżowania na długich dystansach. Jest on teraz wzbogacony o wrażenia z jazdy pod gołym niebem, aby w pełni wykorzystać piękno podróży i unikalne cechy samochodu, który jest wyjątkowy pod każdym względem.

 

Nowy kabriolet Trident jest w 100% produkowany we Włoszech i podąża śladami GranTurismo, oferując nową i urzekającą wersję grand tourera par excellence, bez poświęcania luksusu, osiągów, komfortu jazdy i sportowego charakteru.

 

Dach jest wykonany z tkaniny, dzięki czemu zajmuje jak najmniej miejsca, gdy jest przechowywany w bagażniku – dokąd automatycznie składa się w 14 sekund, nawet podczas jazdy z prędkością do 50 km / h. Duża przestrzeń jest również gwarantowana dla czterech pasażerów, ponieważ GranCabrio jest idealny do podróżowania w towarzystwie lub samotnie z wiatrem we włosach, delektując się wszystkimi emocjami wyjątkowej jazdy i oddychając najbardziej autentycznym włoskim stylem.

 

Elegancję Maserati GranCabrio można dostrzec i docenić jeszcze bardziej z zewnątrz, gdy miękki dach jest otwarty, a ryk silnika jest wszechogarniający. Połączenie z drogą i krajobrazem jest nieporównywalnym doświadczeniem, które może zaoferować tylko wersja Spyder samochodu, który był bohaterem historii sukcesu trwającej ponad 60 lat. Kabrioletowy wariant pierwszego drogowego samochodu sportowego Maserati, 3500 GT, został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1959 roku.

 

Najnowsza propozycja Maserati to luksusowy samochód, który w nowej odsłonie wzmacnia stylistyczne detale i szlachetne materiały, z których słynie Maserati, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić podróż w imię największej przyjemności z jazdy, w całkowitej harmonii i połączeniu z panoramą i duchem podróży typowym dla klienta GranCabrio.

 

Dbałość o design i zamiłowanie do ekskluzywnych detali nie umniejsza osiągom i radości z jazdy; podobnie technologia jest znakiem rozpoznawczym i elementem przełomowym, co przekłada się na najlepsze usługi z zakresu systemów informacyjno-rozrywkowych i wspomagania kierowcy, aby zagwarantować bezpieczeństwo i rozrywkę za kierownicą samochodu, który nie uznaje kompromisów. Idealny partner do nieskończonych podróży, charakteryzujący się optymalną równowagą między estetycznym podejściem a nieostentacyjną funkcjonalnością.

 

„Wrażenia z jazdy pod gołym niebem” potęguje niezwykły komfort termiczny i akustyczny, a miękki dach dostępny w pięciu kolorach, który można obsługiwać z centralnego wyświetlacza za pomocą przycisku dotykowego, zapewnia pełną kontrolę i całkowitą autonomię.

 

Dla miłośników jazdy pod gołym niebem Maserati pomyślało o wszystkim; GranCabrio jest standardowo wyposażony w innowacyjny ogrzewacz szyi, który ogrzewa szyję kierowcy i pasażera na trzech różnych poziomach intensywności.

 

Jednym z opcjonalnych dodatków jest ogranicznik wiatru, który może być używany z dwoma pasażerami i składany ręcznie. Gdy dach jest otwarty, ogranicza powstawanie turbulencji wewnątrz kabiny pasażerskiej i pozwala cieszyć się najlepszą aerodynamiką pojazdu.

 

Stworzony równolegle z GranTurismo, nowy GranCabrio jest wynikiem spotkania nienagannej wydajności i naturalnego piękna samochodu, który z biegiem czasu pozostał wierny swojej tożsamości: monarcha stylu o klasycznych proporcjach typowych dla samochodów marki z Modeny, pozostając jednocześnie najnowocześniejszym strażnikiem najlepszej w swojej klasie mechaniki i najnowszej technologii. Szlachetne wnętrza nie zdradzają charakterystycznego kunsztu produktów włoskiej firmy, podkreślając typową „równowagę przeciwieństw”, a także odważny i stale współczesny luksus, w najlepszej tradycji najbardziej kultowych samochodów Maserati.